רובינשטיין: לא זוכר תקופה גרועה כל כך מבחינת היחס למערכת המשפט

רובינשטיין: לא זוכר יחס כה גרוע למערכת המשפט

נשיא בית המשפט העליון בדימוס יצא נגד דברי שר המשפטים אוחנה: "מי שמדברים מטעם המחנה הפוליטי של ראש הממשלה עושים דברים שאסור שייעשו". האזינו לריאיון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליקים רובינשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שופט בית המשפט העליון בדימוס, אליקים רובינשטיין אמר היום (חמישי) כי אינו זוכר תקופה גרועה כל כך מבחינת היחס למערכת המשפט. בריאיון לרן בנימיני וטלי בן עובדיה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, התייחס רובינשטיין לדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה, ואמר כי "מי שמדברים מטעם המחנה הפוליטי של ראש הממשלה עושים דברים שאסור שייעשו".

האזינו לריאיון המלא עם אליקים רובישנטיין בכאן רשת ב

"לישראל מערכת משפטית טובה שיכולה לשגות מדי פעם בפעם ואכן נעשו טעויות, אך צריך לכבד אותה ואת אנשיה", אמר רובינשטיין. הוא קרא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפרסם בהקדם את החלטתו בעניין תיקי ראש הממשלה, גם כדי שלא נגיע לבחירות נוספות. הוא קרא לבכירי המערכת הפוליטית "להקים ממשלת אחדות ולרדת מהגג". ממשלת אחדות אינה אידיאלית אך רק כך המדינה תקבל את השירות שהיא צריכה, אמר.

על תופעת ההדלפות אמר נשיא העליון לשעבר: "אני חושב שפקידי ציבור שמדליפים, אלא אם מדובר בקטסטרופה, זו מעילה בתפקידם". הוא הוסיף כי "למערכת יש דוברים ודרכים מקצועיות להוציא חומר".

אוחנה חשף אתמול במהלך נאום במליאת הכנסת, פרטים האסורים לפרסום מחקירתו של עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ. חברי הכנסת מהאופוזיציה האשימו את אוחנה כי הוא משתמש בחסינותו כחבר כנסת כדי להפר את צו איסור הפרסום. את הדברים אמר אוחנה בדיון שעסק בנאומו נגד הפרקליטות בשבוע שעבר. בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו לכאן חדשות כי תיבחן המשמעות המשפטית של הצעד שעשה.

הפופולריים