נתניהו הציע תפקיד שר ומקום בקבינט לבנט - שסירב

נתניהו הציע תפקיד שר ומקום בקבינט לבנט, שסירב

יו"ר הימין החדש אמר כי אינו רואה במינוי צורך. בישיבת ראשי הבלוק הציע יו"ר ש"ס אריה דרעי לקיים בחירות ישירות בין נתניהו לגנץ, כדי למנוע סיבוב בחירות נוסף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ונפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע הערב (שני) ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט תפקיד של שר בממשלה ומקום בקבינט המדיני ביטחוני, אך זה סירב. השניים ישבו בארבע עיניים בתום ישיבת ראשי בלוק הימין.


נתניהו הציע לבנט מינוי מיידי כשר בממשלה לצד חברות בקבינט המדיני-ביטחוני, ובנט השיב כי הוא איננו מעוניין בכך, וכי אין בכך צורך. על פי ההודעה המשותפת לשניים, "בנט הדגיש את מחויבותו המלאה לגוש הימין, והציע את סיועו בכל דרך להקמת ממשלת אחדות של נתניהו וגנץ".

הצעה נוספת שהועלתה היום בישיבת ראשי בלוק הימין הגיע מכיוונו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, הציע לראשונה בפומבי לקיים בחירות ישירות בין נתניהו לגנץ כדי למנוע סיבוב בחירות נוסף. נתניהו בישיבה העמיד פני מופתע, למרות שדרעי מקדם את הרעיון הזה כבר זמן מה.


אחר הצהריים השתתפו נתניהו וגנץ בישיבת סיעה מיוחדת של ש"ס לזכר הרב עובדיה יוסף. בנט דיבר בישיבה וקרא לשניים "להתעלות מעל ענייני היום יום", ולהקים ממשלת אחדות. נתניהו עצמו אמר באותה ישיבה: "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד. זו משאלה של רבים בעם ואני חושב שהיא נכונה". גנץ אמר לפניו: "אם יש דרך אחת שבה ניתן לכבד את זכרו (של הרב עובדיה יוסף) היא דרך האחדות שמכבדת אחד את השני".

הפופולריים