שמחה גולדין: "שאריות האמון שלנו במתאם הזה התנדפו היום"

שמחה גולדין: "שאריות האמון שלנו בבלום התנדפו"

אביו של סגן הדר גולדין, שגופותו מוחזקת בידי חמאס, השיב לסערה שעוררו דבריו של מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום: "המתאם מתראיין ברדיו ומשקר, אז אתה רוצה שיהיה לי אמון בו?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה גולדין בהפגנה להחזרת בנו הדר ז"ל 10.8.2018
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אחרי שמתאם השבויים והנעדרים במשרד ראש הממשלה, ירון בלום, עורר הבוקר (ראשון) סערה כשאמר שאברה מנגיסטו חצה את הגדר לעזה - ואז התנצל, אמר הערב אביו של סגן הדר גולדין כי "שאריות האמון שלנו במתאם הזה התנדפו היום" והוסיף: "יש התעללות במשפחות". בלום התייחס הבוקר גם להחזרת גופת מחבל לרצועת עזה, על כך האשים אותו גולדין כי הוא שיקר כשאמר שהודיע על כך למשפחתם.

האזינו לריאיון של שמחה גולדין אצל רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן הערב:

בלום אמר הבוקר את הדברים בריאיון ל"קלמן ליברמן" ואף טען שמשפחת גולדין עודכנה על החזרת גופתו לעזה של הפלסטיני שחיבל בגדר המערכת. בריאיון ל"כאן הערב" זעם שמחה גולדין וטען כי בלום "אמר שעדכן אותי בהעברת גופת המחבל - זה שקר גמור". האב השכול תהה: "כשאומרים לנו 'יש החלטת קבינט שלא מחזירים גופות' וכן מחזירים, ואנחנו הולכים לבג"ץ וזוכים, אז אומרים לנו טוב נקים מנגנון, אך המנגנון עובד הפוך ממה שצריך, אז אנחנו מגייסים את הילדים שלנו לצה"ל? המתאם מתראיין ברדיו ומשקר, אז אתה רוצה שיהיה לי אמון בו?".

גופתו של חליל שאהין, עזתי בן 17 שנורה על ידי צה"ל בעודו מנסה לחבל בגדר המערכת ברצועה, הוחזרה בשבוע שעבר לחמאס. בהלווייתו ההמונית ביום שישי, נעטף ארונו בדגל חמאס. אולם לדברי בלום, "לפי הפרמטרים שקבע הקבינט ואישר בג"ץ, גופתו של שאהין לא יכולה הייתה להישאר בידנו כקלף מיקוח. אין לנו אישור להחזיק גופה מלבד שני מקרים: השתייכות לארגון החמאס או ביצוע פיגוע".

על האזרחים השבויים ברצועת עזה, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, אמר הבוקר בלום כי "לפי מה שאנחנו מעריכים שניהם בחיים". הוא הוסיף כי "שניהם חצו את הגדר בעבר והוחזרו - פעם אחת אברה מנגיסטו הוחזר, והישאם א-סייד חצה פעמיים והוחזר, כי חמאס הבין שהם לוקים בנפשם". בני משפחת מנגיסטו מסרו בתגובה כי מדובר ב"דברים חסרי שחר" וכי הם "מצפים להתנצלות ותיקון מיידי".


לאחר מכן מטעמו של בלום נמסר כי הוא מבקש להביע התנצלות עמוקה על כך שבמהלך הראיון ייחס בשגגה ניסיונות חצייה נוספים למנגיסטו, וכי בלום התכוון להישאם א-סייד בלבד. "מתנצל מעומק ליבי", נכתב בהודעה.

הפופולריים