ראשי סיעות בימין: "נלחץ על החרדים לבצע ויתורים"

בכירים בימין: נלחץ על החרדים לבצע ויתורים

בבלוק ה-55 מנסים להביא לצירוף ישראל ביתנו לקואליציה. יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן. יושב ראש דגל התורה חבר הכנסת משה גפני אמר בתגובה: "אני מודיע קבל עם ועדה - לא תהיה שום פשרה בנושאים הדתיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, 12.09.19
צילום: צילום: פלאש 90

ראשי סיעות בימין אמרו הבוקר (ראשון) כי הם מתכוונים ללחוץ על המפלגות החרדיות לבצע ויתורים במשא ומתן כדי שישראל ביתנו תוכל להצטרף לגוש הימין. "ליברמן הוא היחיד שיכול להציל את ישראל מבחירות שלישיות", אמרו כמה בכירים בימין. יושב ראש דגל התורה חבר הכנסת משה גפני אמר בתגובה: "אני מודיע קבל עם ועדה - לא תהיה שום פשרה בנושאים הדתיים והעקרוניים לנו. לא בהתחכמות ולא בשום דרך אחרת".

בד בבד, יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, שב ותקף הבוקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו ואמר כי "נתניהו מוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית והעם לא יסלח לו". ליברמן הסביר בפוסט: "כבר 48 ימים עברו מאז שהסתיימה מערכת הבחירות עם אמירה חד משמעית של העם, הרוצה בהקמת ממשלת אחדות ליברלית. לצערי הרב, ישנם גורמים המנסים בכל דרך לטרפד הקמת ממשלה ובמקום להתמקד במהות מתעסקים בעניינים אישיים".

ליברמן הוסיף כי "כדי לזרז את מהלך הרכבת הקואליציה, הצענו מתווה להקמת ממשלת אחדות, כאשר ברוטציה בנימין נתניהו יכהן ראשון כראש ממשלה. פנינו לליכוד בכתב ובעל פה בהצעה לפתוח במשא ומתן קואליציוני אך לא זכינו למענה. המסקנה היחידה ממשיכת הזמן היא שנתניהו מוביל את מדינת ישראל לבחירות נוספות. הוא נאחז בגוש החרדי-משיחי מסיבות אישיות בלבד ולכן היה מוכן להקריב גם את יו"ר ועדת חוץ וביטחון וגם את העולים מחבר העמים לטובת הגוש".הפופולריים