גנץ ולפיד הצטרפו לפגישת המו"מ עם הליכוד; לוין: תעלול יח"צני

לוין: מו"מ עם כחול לבן - פייק; גנץ הצטרף

ראש צוות המו"מ של הליכוד התייחס לכך שבמקביל לפגישה עם כחול לבן, גנץ נפגש עם עודה: "המשא ומתן האמיתי מתקיים עם עודה, במטרה להקים ממשלת מיעוט סהרורית עם הערבים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת משא ומתן, ליכוד, כחול לבן, יריב לוין, בני גנץ, יאיר לפיד
צילום: בלי

המאמצים להרכבת ממשלה: צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן נפגשו היום (חמישי), בפעם השנייה מאז עבר המנדט ליו"ר כחול לבן בני גנץ. לפני תחילת הפגישה אמר ראש צוות הליכוד השר יריב לוין: "אנחנו מגיעים היום מתוך תחושה קשה שכנראה מדובר בפייק משא ומתן". גנץ ויאיר לפיד הצטרפו לפגישה גם כן.


לוין התייחס להגעתם של גנץ ולפיד: ״מדובר בתרגיל יח״צני שנועד להסתיר את העובדה שכחול לבן מתמידה בסירובה לקבל את מתווה הנשיא ופועלת להקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. הצעתי לגנץ ולפיד את שירותי התרגום שלי מערבית לקראת פגישתם עם איימן עודה היום, שכן שם מנהלת כחול לבן מו״מ אמיתי, ואילו איתנו מתנהל פייק מו״מ שהוא הצגה לתקשורת בלבד".

השר מהליכוד התייחס גם לעובדה שבמקביל לפגישה בין הצוותים, גנץ נפגש עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: "המשא ומתן האמיתי מתקיים עם עודה, במטרה להקים ממשלת מיעוט סהרורית עם הערבים. גם היום נשוב ונבקש לדעת אם רעיון האיוולת הזה נזנח, ואם כחול לבן החליטה שהיא באמת רוצה אחדות, וכמובן אם היא מקבלת את מתווה הנשיא שהוא הדרך היחידה להקמת ממשלה. לצערי נראה לי שגם הפעם לא נשמע תשובה לכל השאלות האלה".


לוין והשר זאב אלקין חזרו על המסרים גם בתום הפגישה, אך הוסיפו כי הצדדים הסכימו לקיים פגישה נוספת ביום ראשון, והביעו תקווה כי בישיבות הבאות "תשתנה הגישה של כחול לבן, תיזנח האופציה הסהרורית של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות, יתקבל מתווה הנשיא והדיונים יהיו מעשיים ומהירים".

מכחול לבן נמסר: "פגישת צוות המשא ומתן של כחול לבן והליכוד הסתיימה. עיקר הפגישה עסק בדרישות המהות וקווי היסוד החשובים לליכוד. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר ביום ראשון הקרוב".

אמש פורסם בכאן חדשות כי כמה מראשי גוש הימין מעריכים כי בעקבות ההתפתחויות המשפטיות האחרונות, בהן הדיווחים על כוונת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסיכויים להרכבת ממשלת אחדות אפסו. בכיר בגוש הימין אמר בשיחה עם כאן חדשות: אין מנוס מבחירות שלישיות, וגוש הימין יתרסק.

חבר הכנסת מיהדות התורה משה גפני התייחס הבוקר בריאיון לעמית סגל וירון דקל בכאן רשת ב למאמצי הרכבת הממשלה ואמר: "לפי המצב כרגע - הולכים לבחירות. אבל, אף אחד לא רוצה את זה. אנחנו במבוי סתום".

האזינו לריאיון עם אביגדור ליברמן בכאן רשת ב

מנגד, יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, רמז הבוקר על סיכול רעיון ממשלת המיעוט, ואמר כי ישנה רק אפשרות אחת והיא ממשלת אחדות. בריאיון לעמית סגל וירון דקל הסביר ליברמן: "הרשימה המשותפת זה גייס חמישי – הם לא מייצגים את ערביי ישראל. אמרנו שיש אופציה אחת, ממשלה אחדות, לא מתייחס לסוגיית ממשלת המיעוט".

הפופולריים