מרצה מבר אילן בהפגנת הימין: יגאל עמיר לא רצח את רבין

מרצה מבר אילן: יגאל עמיר לא רצח את רבין

המזרחן ד"ר מרדכי קידר טען בנאומו כי מי שעומד מאחורי הרוצח הוא "כנראה פוליטיקאי מוביל, שרצה לחסל את רבין מכיוון שרצה ללצאת מהסכמי אוסלו". לדבריו, "עמיר יושב בבידוד כדי שלא יגיד את האמת". נתניהו גינה את הדברים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרדכי קידר בהפגנת הימין, אוקטובר 2019
צילום: צילום: יוסף הכהן

דוקטור מרדכי קידר, מזרחן מאוניברסיטת בר אילן, השתתף אתמול (שלישי) בהפגנת הימין בפתח תקווה – ותמך בתיאוריית הקונספירציה ולפיה יגאל עמיר לא רצח את יצחק רבין. בנאומו אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה, כנראה פוליטיקאי מוביל, שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".


"אני קורא מכאן, להסיר את הכותרת השקרית סודי ביותר מעל המסמכים שלא משתלבים עם התיאוריה שהימין רצח את רבין", הוסיף קידר. "הגיע הזמן, 24 שנים שהימין מוכפש. שהאוניברסיטה שלי מוכפשת שכולנו מוכפשים, בגלל מה שאולי לא יגאל עמיר עשה. והוא יושב בכלא בבידוד – למה? – כדי שלא יגיד את האמת לאף אחד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הדברים ומטעמו נמסר: "ראש הממשלה נתניהו מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין". 

יושב ראש מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הגיב לדברים ומסר: "נתניהו ותומכיו שוב עולים למרפסת בכיכר ציון. הפה הוא פיו של קידר, אולי גם הטקסט, האוירה היא אווירת נתניהו. לקח הרצח לא נילמד וההסתה המשכת. לא ניתן יד לשכתוב ההסטוריה על ידי מחנה שלם, אותו המחנה שההסתה שהוביל הביאה לרצח. מפלגת העבודה בראשותי תמשיך להלחם על דרכו של רבין, נמשיך להביא תקוה לעם בשני הדגלים: דגל השלום לצד דגל הצדק החברתי". 

מאוניברסיטת בר אילן נמסר: "הנהלת האוניברסיטה מגנה בכל תוקף את הדברים של ד"ר קידר. הדברים נאמרו על דעתו בלבד ואינם מייצגים את האוניברסיטה ואנשיה.  אנו סבורים שאין מקום להתבטאויות מסוג זה בחברה הישראלית". 

הפופולריים