גנץ: "כשאהיה ראש ממשלה אקדם את יישום מתווה הכותל"

גנץ: כראש ממשלה אקדם את יישום מתווה הכותל

בנאום שנשא היום התייחס יו"ר כחול לבן לאיום האיראני ואמר כי "כל האופציות על השולחן" כדי למנוע איראן גרעינית. גנץ קרא להקמת ממשלת אחדות רחבה ליברלית, ואמר כי יעשה הכול כדי לא להיגרר למערכת בחירות שלישית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר כחול לבן בני גנץ בכינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בירושלים, 29.10.19
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנאום שנשא היום (שלישי) יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ בירושלים, הוא ציין כי כשיהיה ראש ממשלה יאמץ אל ליבו את כל הזרמים ביהדות. "אקדם את יישום מתווה הכותל. הכותל ארוך מספיק לכולנו יחד", אמר. את הדברים נשא בכינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית.

לפי מתווה הכותל, אמורה הייתה להתווסף רחבת תפילה נוספת בכותל המערבי, שתנוהל בידי מועצה בה נציגים מהזרמים הלא אורתודוכסים ביהדות ונשות והכותל. הסדר זה אושר על ידי הממשלה בינואר 2016 אך הוקפא ביוני 2017 בשל לחץ המפלגות החרדיות.

בנאומו התייחס גנץ גם לנושא האיום האיראני ואמר כי ישראל מסוגלת להגן על עצמה מפני כל איום. "ישראל לעולם לא תדרוש מארצות הברית להילחם עבורה". גנץ הוסיף כי "כל האופציות על השולחן כדי למנוע אירן גרעינית, למרות שתמיד נעדיף את הדרך הדיפלומטית".

גנץ התייחס גם למגעים להקמת קואליציה ואמר כי ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה ליברלית. "זה מה שהציבור בחר וזה מה שהוא צריך", אמר גנץ. יו"ר כחול לבן הוסיף: "נעשה הכל כדי לוודא שהדבר הזה יתממש. שהממשלה תוקם ולא ניגרר למערכת בחירות שלישית".

בתוך כך, גורמים בכחול לבן אמרו כי בשיחות סגורות גנץ שולל את הקמתה של ממשלת מיעוט הנשענת על תמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ. הגורמים אמרו כי גנץ לא הבהיר את עמדתו בנושא בצורה נחרצת משום שהוא מעוניין ליצור רושם שהתרחיש של ממשלת מיעוט אפשרי, כדי ללחוץ על הליכוד להתקדם במשא ומתן על ממשלת אחדות.

הבוקר קיים צוות המשא ומתן של כחול לבן פגישות עם הצוותים של העבודה-גשר ושל המחנה הדמוקרטי. בתום הפגישה עם נציגי העבודה-גשר נמסר מכחול לבן כי הצוותים ישובו וייפגשו לדיונים מרתוניים כדי לגבש בהקדם קווי יסוד שיאפשרו חתימה על הסכם קואליציה.

הפופולריים