כך ימנעו בכחול לבן מרה"מ לחמוק מיציאה לנבצרות

כך ימנעו בכחול לבן מרה"מ לחמוק מיציאה לנבצרות

גורמים במפלגה מציעים: החרדים יבטיחו שלא יאפשרו את פירוק הממשלה - גם אם נתניהו ירצה לפרק אותה ולא לכבד את הרוטציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו נפגש עם בני גנץ
צילום:

מלאכת הרכבת הממשלה: במפלגת כחול לבן החלו לבדוק אפשרויות חוקיות להסכם פוליטי עתידי בין בנימין נתניהו לבני גנץ, על רקע חוסר האמון בין הצדדים והחשש שנתניהו עשוי לא למלא את מתווה הנשיא ולהתחמק מהיציאה לנבצרות. חוסר האמון הבסיסי בין כחול לבן לבין נתניהו הוא הסיבה האמיתית שבגללה המגעים לא מצליחים להתקדם, ובמפלגה צריכים משהו שייתן גושפנקא לדברים.


גורמים בכחול לבן מציעים שמי שישמש כערובה יהיו החרדים - הם יבטיחו שלא יתנו יד לפירוק הממשלה, גם אם נתניהו ירצה לפרק אותה ולא יהיה מוכן לקיים את הרוטציה. קולות אחרים במפלגה דווקא רוצים לראות ממשלת מיעוט.

בין הליכוד לכחול לבן נמשכו היום חילופי ההאשמות: בישיבת סיעת כחול לבן תקף מספר שתיים במפלגה יאיר לפיד את נתניהו ואמר כי הוא "מתעקש על הרוטציה ועל ליצמן". בתגובה לדברים אמר נתניהו כי "בני גנץ חייב להתגבר עליו". 

גנץ האשים בישיבה חברי כנסת בליכוד, בכך שהעדיפו כבר פעמיים בשנה האחרונה את טובתם על פני טובת הציבור. "הגיע הזמן להכריע בעד אחדות ונגד הבחירות", אמר גנץ וציין כי מפלגתו תקשיב למפלגות קטנות, אך לא תיתן להן להכריע. "לא נוותר על שום אופציה שתסייע לנו להימנע מבחירות", הדגיש גנץ על רקע ההאשמות של נתניהו כי כחול לבן תקים ממשלה שתסתמך על קולות הרשימה המשותפת.


לפיד, שוויתר על הרוטציה במפלגה, המשיך לתקוף את נתניהו ואמר כי הוא רוצה בחירות ולא שם מצע על השולחן, אלא "התעקש על הרוטציה ועל ליצמן". לפיד הוסיף: "גנץ יהיה ראש הממשלה מפני שניצחנו בבחירות. הניסיונות לפרק אותנו לא יצליחו".

עוד קודם לכן תקפו בליכוד את לפיד: "הוא שוב פועל להכשלת ממשלת אחדות לאומית. כחול לבן שבים ועומדים בסירובם לעסוק בענייני מהות, וגוררים את ישראל לקראת ממשלת מיעוט מסוכנת עם המפלגות הערביות. אנו שבים וקוראים לגנץ להפעיל שיקול דעת, להתנער מגורמים אינטרסנטיים ולהמשיך ולפעול במהירות להקמת ממשלת אחדות". 

הולכים אל הלא-נודע: 21 ימים לפיזור הכנסת ה-22 | פרשנות

אתמול נפגשו ראש הממשלה וגנץ בלשכתו של נתניהו בתל אביב. בתום הפגישה, כל שנמסר מהצדדים הוא שסוכם שתיערך פגישה נוספת. "בפגישה דנו השניים על מסגרת האפשרויות הפוליטיות הקיימות. עוד סוכם כי צוותי המשא ומתן ימשיכו לעמוד בקשר. צפויה פגישה נוספת בין השניים", נמסר. לפני כן נפגשו צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות לסבב שיחות ראשון לאחר העברת המנדט להרכבת ממשלה לגנץ. הפגישה הסתיימה מבלי שהצדדים הגיעו להבנות, אך הסכימו גם כן להיפגש שוב.

הפופולריים