"לא לגוש": קמפיין של הליכודניקים החדשים

"לא לגוש": קמפיין של הליכודניקים החדשים

הקבוצה הפוליטית העלתה הבוקר קמפיין חוצות ודיגיטל שקורא לבכירי המפלגה לוותר על גוש ה-55 ו"לאפשר את הקמתה המיידית של ממשלת אחדות". ניר הירשמן, מראשי הקבוצה: "אין סיבה שהליכוד יתחלק בתיקים, בראשי הוועדות והתקציבים עם מפלגות נוספות שמצביעינו לא הצביעו עבורן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הליכודניקים החדשים נגד בלוק הימין, גוש ה-55
צילום: בלי

הקבוצה הפוליטית הליכודניקים החדשים העלתה הבוקר (שני) קמפיין חוצות ודיגיטל שקורא לבכירי המפלגה לוותר על גוש ה-55 ו"לאפשר את הקמתה המיידית של ממשלת אחדות". ניר הירשמן, מראשי הקבוצה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי אין סיבה שהליכוד יתחלק בתיקים, בראשי הוועדות והתקציבים עם מפלגות נוספות "שמצביעינו לא הצביעו עבורן".

הירשמן הוסיף: "אנחנו ליכודניקים, לא גושניקים. פרק המטרות של חוקת הליכוד הוא מסמך ליברלי, שאין בינו ובין מצעי מפלגות הגוש דבר וחצי דבר מעבר לברית אינטרסים של חשודים בפלילים. נראה את ליצמן מסכים לאיסור על אפליה על רקע מין, או את סמוטריץ' חותם על איסור אפליה על רקע גזעי.


"נראה אותם ואת דרעי מסכימים על 'הבטחת עליונות החוק, זכויות האדם והאזרח, חופש המצפון, חרות הפרט', כל אלה חלקים מחוקת הליכוד. הם לא יסכימו כי אלה לא הערכים שלהם. אלה הערכים שלנו, חברי תנועת הליכוד".

הירשמן ציין כי הקמת ממשלת אחדות לאומית בראשות הליכוד הוא האינטרס העליון של מדינת ישראל. "כרגע אנחנו בשיתוק. אי אפשר להשקיע בכלכלה, בביטחון, אי אפשר להעביר חוקים וליצור רפורמות. אי אפשר לשפר את מערכת הבריאות או להקצות תקציבים לחינוך. אנחנו נהרסים כאן, והפוליטיקאים משחקים בגושים. הגיע הזמן שנפסיק את משחקי האגו ושנחזור לנהל את המדינה", כתב.


הבוקר דווח בכאן רשת ב כי גורמים בבלוק ה-55 של הימין והחרדים הגיבו בחיוב להצעת הפשרה שיזמו בכירים בכחול לבן, ופורסמה בכאן חדשות. לדברי גורם ימני יותר בגוש, מדובר בהתקדמות גדולה מכיוונה של כחול לבן. גם גורמים בש"ס הביעו אופטימיות ביחס למתווה.

מדובר באפשרות לפיה תוקם ממשלות אחדות ללא חרדים בשלב הראשון, ויאושרו בה כמה חוקים בנושאי דת ומדינה – ביניהם חוק הגיוס וביטול חוק המרכולים. כעבור כמה חודשים יצטרפו הסיעות החרדיות. אתמול נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. בתום הפגישה יצאה הודעה משותפת ולפיה צפויה להתקיים פגישה נוספת בין השניים. מנגד, פגישת צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הוגדרו על ידי גורם המקורב לצוות המשא ומתן של הליכוד כ"חסרת תועלת".

הפופולריים