הסתיימה פגישת נתניהו-גנץ: תיערך פגישה נוספת

הסתיימה פגישת נתניהו-גנץ: תיערך פגישה נוספת

ראשי הליכוד וכחול לבן נפגשו בלשכת רה"מ בתל אביב, לאחר שצוותי המו"מ של המפלגות נפגשו ולא הגיעו להבנות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו נפגש עם בני גנץ
צילום:

המאמצים להרכבת ממשלה: ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו היום (ראשון) בלשכתו של נתניהו בתל אביב. בתום הפגישה, כל שנמסר מהצדדים כי סוכם שתיערך פגישה נוספת: "בפגישה דנו השניים על מסגרת האפשרויות הפוליטיות הקיימות. עוד סוכם כי צוותי המשא ומתן ימשיכו לעמוד בקשר. צפויה פגישה נוספת בין השניים".

מוקדם יותר היום נפגשו צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות, לסבב שיחות ראשון לאחר העברת המנדט להרכבת ממשלה לגנץ. הפגישה סתיימה מבלי שהצדדים הגיעו להבנות, אך הסכימו גם כן להיפגש שוב. בליכוד דבקים בכך שהם מייצגים את גוש הימין, ואינם מוכנים לשום פשרה בנושא. מכחול לבן נמסר כי: "הליכוד המשיך להתעקש לאורך הפגישה שהוא מייצג את בלוק החסינות של ה-55, ואינו מוכן לשום פשרה בנושא".

בליכוד אומרים כי השר יריב לוין הזהיר מפני הקמת ממשלת מיעוט הנשענת על המפלגות הערביות. עוד אומרים בליכוד כי נציגי כחול לבן "סירבו להתחייב כי לא יקימו ממשלת מיעוט מסוכנת".

גורם בכחול לבן אמר לאחר סבב השיחות עם הליכוד: "כל עוד אין איום ממשי על הליכוד מפני אופציה להרכבת ממשלה בלעדיהם - הליכוד לא יתקפל. לא ברור למה אביגדור ליברמן משחק". אותו גורם מתח גם ביקורת על חוסר אחידות המסר בתוך מפלגתו סביב תרחיש ממשלת המיעוט.

הפופולריים