נחשפו הקלטות מוזס-נתניהו: "אם אתה בא להפיל אותי – אפתח בכל הכלים שיש לי"

נחשפו הקלטות מוזס-נתניהו: אפתח בכל הכלים שלי

תיק 2000: ההקלטות שנחשפו בידי רביב דרוקר בתוכנית "המקור" ברשת 13 חושפות את הקשר שניהל נתניהו עם מוזס. מטעם ראש הממשלה נמסר: "הדלפה פלילית ומגמתית שמטרתה לפגוע בראש הממשלה נתניהו ולהסיט את תשומת הלב מצחנת האכיפה הבררנית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נוני מוזס ובנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

חומר הראיות בתיק 2000: הקלטות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס נחשפו הערב (שבת) בתוכנית בידי רביב דרוקר בתוכנית "המקור" ברשת 13. ההקלטות חושפות את טיב היחסים בין השניים. ניתן לשמוע את נתניהו אומר: "אם אתה בא להפיל אותי, אז אני אפתח בכל הכלים שיש לי, ואני אפתח, כי בסוף זו תהפוך למשימת חיי. צריך להכיר אותי, אתה מכיר אותי חלקית. וזה דבר שאפשר להימנע ממנו". בתגובה עונה לו מוזס: "אז האם אפשר להימנע על סמך זה שאתה מבטיח לי שיהיה משהו בעתיד?".

בהמשך נשמע נתניהו אומר: "צריך להגיע לפשרה עכשיו". מוזס השיב: "אתה יודע זה… אלו… הם לא קלים… כל מגע שלי עם מישהו זה…". נתניהו ענה: "אבל אתה במגע איתם (עם הפוליטיקאים) כל הזמן". על כך ענה מוזס: "אני במגע איתם (עם הפוליטיקאים) כל הזמן? אני לא רוצה בכלל שיראו אותי, לא רוצה לשמוע מהם. די כבר... די. 30 שנה כבר, ביבי. 30 שנה. אבא נפטר באוקטובר הקרוב זה יהיה 30 שנה מאז שאבא נפטר. זה דבר טראומטי, מה זה, זה..."

לאחר מכן טען מו"ל ידיעות אחרונות: "אני, אני, תראה אני מסתכל לך בעיניים, ואמרתי בהנחה שיש חוק שאתה ואני הסכמנו עליו, תהיה פה כמה זמן שתרצה. אני אמרתי לך את זה, ואני חוזר ומסתכל לך בעיניים ואומר לך את זה...". על כך השיב ראש הממשלה: "אבל תסובב את הספינה, אתה יודע".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו ניהל שיחות סרק עם נוני מוזס, וגם הפרקליטות מודה שלא הייתה לו כוונה לאפשר את העברת החוק לסגירת ישראל היום. להיפך, ראש הממשלה נתניהו הוא היחיד שפעל נגד החוק, פיזר את הכנסת ובלם אותו וזכה בתמורה לסיקור עויין מנוני מוזס. לעומת זאת, איתן כבל, ציפי לבני, יאיר לפיד ואביגדור ליברמן, קידמו את החוק וזכו לתקשורת מלטפת בתמורה.

"האבסורד הוא שמעמידים את נתניהו לדין ובאחרים לא נוגעים. גם הערב אתם מביאים הדלפה פלילית ומגמתית שמטרתה לפגוע בראש הממשלה נתניהו ולהסיט את תשומת הלב מצחנת האכיפה הבררנית שהתגלתה בתמלולי חקירתו של איתן כבל. מי ששומע את כל ההקלטות של שיחות נתניהו ומוזס מבין היטב שמוזס הוא שסוחט ומאיים על נתניהו – ונתניהו בסך הכל מבהיר שהוא יגיב לכך על ידי התקפה תקשורתית על מוזס, כפי שאכן עשה במהלך מערכת הבחירות".

בשימוע שנערך לנתניהו בתחילת החודש בתיק 2000 טען עורך הדין עמית חדד בשם ראש הממשלה כי נתניהו לא התכוון למה שהוקלט בשיחה עם המוציא לאור של ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, ועצם העובדה שהמשיך לדבר עם מוזס אחרי הצעת השוחד לכאורה הייתה כדי להפחית את הלהבות, ולא הפרת אמונים.

הפופולריים