המנדט יעבור לגנץ, ליברמן: נתניהו מוביל לבחירות

המנדט יעבור לגנץ, ליברמן: רה"מ מוביל לבחירות
יו"ר ישראל ביתנו לכאן רשת ב על תמיכה ברשימה המשותפת מבחוץ: "לא אתייחס, זה ספין של הליכוד" • לקראת העברת המנדט הערב, צפוי רה"מ בנימין נתניהו להיוועד עם ראשי מפלגות גוש ה-55 • ח"כ מנסור עבאס מהרשימה המשותפת: "האופציה הסבירה ביותר היא שנתמוך בממשלת גנץ מבחוץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו-גנץ-ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין יעביר היום (רביעי) רשמית את המנדט להקמת ממשלה לידי יושב ראש כחול לבן בני גנץ. הנשיא הזמין את גנץ להיפגש עימו בשעה 20:00 בערב. לקראת העברת המנדט לידי גנץ, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיוועד עם ראשי מפלגות גוש ה-55.

האזינו לריאיון המלא עם ליברמן בכאן רשת ב

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר היום בריאיון לכאן רשת ב: "נתניהו מדבר על ממשלת אחדות ומוביל לבחירות חוזרות והראיה לכך זה הסירוב שלו לנהל משא ומתן עם ישראל ביתנו. הרי אנחנו פנינו קודם כל לליכוד בכתב וביקשנו לפתוח במשא ומתן קואליציוני, לא זכינו לשום תגובה, פשוט התעלמות מוחלטת".


בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" הוסיף ליברמן: "לנתניהו אין שום עניין בהקמת ממשלה, הוא רוצה למשוך זמן מתוך אינטרסים אישיים שלו, אין לו שום עניין בהקמת ממשלה אמתית. לכן אני חושב שצריך לחכות שאותה תחזית של הפרופסור לענייני ליכוד דוד ביטן תתממש – והגושים יתחילו להתברר.

"כולם מבינים שמערכת בחירות נוספת לא תשנה את יחסי כוחות. זה שנתניהו החליט לטרפד הקמת ממשלה, מושך זמן, שם מקלות בגלגלים, אני מקווה שגם הציבור שם לב לעניינים האלה". ליברמן התייחס גם לטענה כי ייתכן שייתמוך ברשימה המשותפת מבחוץ, ואמר: "זה ספין של הליכוד".

לטענת ליברמן, חברי הליכוד מתכוננים לפריימריז וכבר פועלים בנושא: "אנחנו רואים שכל בכירי הליכוד כבר על קו הזינוק לפריימריז, אמנם חלק מהם משלם מס שפתיים ומוסיפים אחרי עידן נתניהו, בפועל הם כבר פועלים ומספידים וקוברים אותו, גם ניר ברקת גם ישראל כץ וגם גדעון סער, כולם הודיעו שהם כבר נמצאים במרוץ. הם לא רק אומרים, מי שרואה את המפגשים שלהם עם חברי המרכז, עם ראשי ערים מטעם הליכוד, מבין שהם כבר עמוק בתוך המרוץ".


יושב ראש רע"מ וחבר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת מנסור עבאס אמר הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב כי "נבוא לפגישה בשם כל הרשימה". עבאס הוסיף כי "האופציה הסבירה ביותר היא שנתמוך בממשלת גנץ מבחוץ".

בסביבת גנץ שוקלים בשלב הראשון לא לנהל משא ומתן ישיר מול ראש הממשלה היוצא נתניהו, אלא מול צוות הליכוד. יו"ר כחול לבן התייחס אתמול לקבלת המנדט מהנשיא ואמר: "אנחנו אופטימיים תמיד, זו שיטת חיים. פסימיים ואופטימיים מתים אותו דבר".

בפגישת ראשי מפלגות בלוק ה-55 אצל נתניהו, צפויה להתגבש הסכמה לתגובה אחידה של המפלגות לפנייה אפשרית מגנץ להגיע לשיחות המשא ומתן. מסתמן שיוסכם כי נציגי המפלגות יגיעו לפגישה עם אנשי כחול לבן לשם הנימוס בלבד, אך יבהירו בה שמייצג הבלוק הוא רק צוות הליכוד.

הפופולריים