בעקבות התקרית ביצהר: דרישה לדיון דחוף בכנסת

בעקבות התקרית ביצהר: דרישה לדיון דחוף בכנסת

יו"ר העבודה-גשר לגבי אשכנזי: כנס את ועדת החוץ והביטחון. הערב תתקיים מחאה בת"א
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההאמר שהותקף ביצהר, צה"ל, מתנחלים, ג'יפ צבאי
צילום:

בעקבות התקרית ליד יצהר שבה הותקפו חיילי צה"ל באבנים: יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ביקש לכנס בדחיפות את ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כדי לדון במעשי האלימות של מתנחלים ביצהר כלפי חיילי צה"ל.

במכתבו ליו"ר הוועדה גבי אשכנזי (כחול לבן) הדגיש פרץ כי יש לראות באירועים החוזרים והנשנים האלה טרור במלוא מובן המילה ויש לגדוע אותם באיבם. לדבריו, אין די בתגובת צה"ל ומערכת הביטחון על רקע הרפיון בהתנהלות הממשלה והעומד בראשה. פרץ ביקש לזמן לישיבה את ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו.

בנוסף, פעילי המפלגה יקיימו הערב מפגן תמיכה ל"חיזוק צה"ל ונגד הטרור היהודי", מול בסיס הקריה בתל אביב. "איננו יכולים לשתוק נוכח פגיעה של יהודים בחיילים שאותם שולחת המדינה לשמור על ביטחונם", אמר פרץ.


אחרי הפרסומים של כאן חדשות בדבר תקיפות חיילי צה"ל ליד היישוב יצהר, בצבא יעשו מאמצים גדולים על מנת לשמר את הקשר עם הנהגת היישוב. כך דווח אתמול בחדשות הערב בכאן 11. במערכת הביטחון מבינים שאירוע חמור כזה לא יכול לעבור בשתיקה, אך יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצות את הדין עם התוקפים. 

הקשר בין צה"ל להנהגת יצהר התחדש בשנים האחרונות, אחרי תקופות ארוכות של עוינות ואפילו נתק בין הצדדים. רוב תושבי היישוב מתנגדים לפגיעה בכוחות הביטחון והביקורת של ההנהגה על האלימות היא חסרת תקדים, שכן לרוב לא נשמעים גינויים כלפי חוץ.

הפופולריים