ליברמן תוקף את נתניהו: מנסה להקים ממשלת כפייה דתית

ליברמן נגד נתניהו: מקים ממשלת כפייה דתית
יו"ר ישראל ביתנו האשים את רה"מ כי הוא לו לוקח אחריות על ש"נכשל שלוש פעמים ברציפות להקים ממשלה". ליברמן תקף ואמר כי נתניהו פותח ב"קמפיין בחירות 3"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הערב (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשים אותו כי הוא מנסה לכפות הקמה של "ממשלת כפייה דתית". לדברי ליברמן, נתניהו נכשל שלוש פעמים ברציפות להקים ממשלה ו"במקום לקחת אחריות על כשלונותיך ועל איבוד של תשעה מנדטים בבחירות, אתה פותח בקמפיין בחירות 3".

"כולם יידרשו לוויתורים": המתווה שהציע נתניהו לגנץ

ליברמן התייחס לסרטון שפורסם ברשתות החברתיות של נתניהו ובו תוקף ראש הממשלה את יו"ר כחול לבן בני גנץ, את יאיר לפיד ואת ליברמן ומאשים אותם כי "התוכנית הסודית" שלהם היא ממשלת מיעוט בתמיכת ראשי הרשימה המשותפת איימן עודה ואחמד טיבי. "הסרטון האחרון שלך מעיד יותר מכל על כך שאתה מוביל למערכת בחירות נוספת. כל בר דעת מבין שאתה מוכן להקריב את רוב אזרחי המדינה לטובת קבוצה קטנה של עסקנים חרדים", תקף יו"ר ישראל ביתנו.


"אתה מתכחש לעובדה שבמשך 23 שנה היית משתף הפעולה הראשי עם ערפאת, אחמד טיבי, הרשות הפלסטינית, חמאס והרשימה המשותפת. לצערי גם בחודשים האחרונים, בהוראה ישירה שלך, מועברים מיליוני דולרים לטובת פעילי טרור ברצועת עזה", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

בסוף הפוסט בירך יו"ר ישראל ביתנו את נתניהו לרגל יום הולדתו שחל מחר. "שתצליח להתגבר במהרה על העננה המשפטית שמעל ראשך, בריאות טובה ואריכות ימים", כתב.

קודם לכן ביקר גנץ את נתניהו בעקבות הסרטון: "קמפיין הבחירות נגמר ב-17.9. נכשלת שוב בהקמת ממשלה. במקום לבזבז את הזמן על סרטונים, החזר את המנדט לנשיא ותן לנו להקים ממשלת אחדות ליברלית שתדאג לאזרחי ישראל. ממשלה שתנהג בתבונה, בממלכתיות ובאחריות".

על רקע החזרתו הצפויה של ראש הממשלה את מנדט הרכבת הממשלה לנשיא, הבהיר הבוקר חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד כי "נתניהו לא יבקש ארכה". בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב הסביר ביטן כי "אין טעם", משום שכחול לבן "לא מוכנה לשבת לשום משא ומתן". לדבריו, עניין בלוק הימין הוא רק אמתלה לאי קיום משא ומתן עם הליכוד".

ביום שישי דווח בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי במפלגת כחול לבן ישנה מחלוקת פנימית בשאלת הקמת ממשלת מיעוט. לפחות שמונה חברי כנסת מהמפלגה מתנגדים לתרחיש כזה, אך גורמים בכירים בה רואים בו הנשק היחיד שיוביל לבסוף להקמת ממשלת אחדות עם הליכוד.

לדברי הגורמים הבכירים, ללא האיום של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות בחדר המשא ומתן, לא תקום ממשלת אחדות עם הליכוד. על פי ההערכות, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא רוצה להגיע למצב שבו הוא מתייצב מול ההליכים המשפטיים נגדו כחבר כנסת מהמניין, ללא מתווה הנבצרות.

נתניהו תקף לפני כן בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו את יו"ר כחול לבן וטען כי "גנץ, לפיד וליברמן מסרבים להתחייב שלא יקימו ממשלת מיעוט שתוקם בתמיכת חברי הרשימה המשותפת". מוקדם יותר קרא גנץ לנתניהו להחזיר את המנדט לנשיא. ליברמן תקף את דברי נתניהו:  "ההסבר ההגיוני היחיד שעולה בדעתי לפוסט בערב שבת בעיצומו של חג סוכות הוא שנתניהו החליט להחזיר את המנדט לנשיא במוצאי שבת ולכל המאוחר ביום ראשון" - מה שלא קרה. 

הפופולריים