ביטן על החזרת המנדט לנשיא: "נתניהו לא יבקש ארכה"

ביטן על החזרת המנדט: "נתניהו לא יבקש ארכה"

לדברי חבר הכנסת בריאיון לכאן רשת ב, "בכחול לבן רוצים בחירות כי הם מאמינים שאם לנתניהו יהיה כתב אישום, התוצאה שלהם בבחירות הבאות תהיה יותר גבוהה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על רקע החזרתו הצפויה של ראש הממשלה בנימין נתניהו את מנדט הרכבת הממשלה לנשיא, חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד הבהיר הבוקר (ראשון) לכאן רשת ב כי "נתניהו לא יבקש ארכה, אין טעם, כי כחול לבן לא מוכנה לשבת לשום משא ומתן". לדבריו בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן, עניין בלוק הימין הוא רק אמתלה לאי קיום משא ומתן עם הליכוד".

הוא הוסיף כי אם חבריה לא ישנו את התנהלותם, ייתכנו בחירות נוספות. "הם רוצים בחירות כי הם מאמינים שאם לנתניהו יהיה כתב אישום, התוצאה שלהם בבחירות הבאות תהיה יותר גבוהה".

האזינו לריאיון של ח"כ דוד ביטן לאריה גולן בכאן רשת ב:

"נתניהו ניסה להקים ממשלת אחדות, רק בימים האחרונים הוא נתן הצעה - ושוב נדחה", סיפר ביטן. לטענתו, בכחול לבן "לא מעוניינים בדבר", בעוד הליכוד כבר עשה צעד של פשרה בהסכמה לנבצרות. "נתניהו כבר הסכים לקבל את מתווה הנשיא אך כחול לבן אינה מוכנה", אמר. "אין טעם להסכים למשהו אחר, כל עוד הם לא מסכימים לבסיס שהוא ממשלת אחדות בראשות נתניהו. הם מפרשים מהי אחדות מבחינתם ולא יורדים מהעץ". עם זאת, חבר הכנסת הוסיף: "אנחנו מחכים שכחול לבן יתעשתו ויבואו למשא ומתן".

ביטן האשים את כחול לבן בהתעלמות מרצון הבוחר ואמר כי "בכחול לבן מתנהגים כשופט וכתליין וכבר קבעו שבנימין נתניהו אשם ומסיים את תפקידו ההיסטורי. הם אינם יכולים לעשות את זה, הציבור נתן לנתניהו יותר ממיליון קולות".

הפופולריים