משפחתה של נעמה יששכר לאוחנה: אם בקשתנו לא תתקבל – נפנה לעליון

משפחת יששכר ביקשה מאוחנה לעכב את הסגרת ההאקר
נציגי משפחתה של נעמה ישככר שכלואה ברוסיה ביקשה משר המשפטים לעכב את הליך ההסגרה לארה"ב של ההאקר הרוסי: "הנסיבות הומניטריות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נציגי משפחת יששכר ביציאה מהפגישה עם השר אוחנה, 18.10.19
צילום: צילום: איתי שיקמן

נציגי משפחתה של נעמה יששכר, הישראלית הכלואה ברוסיה, נפגשו היום (שישי) עם שר המשפטים אמיר אוחנה, וביקשו לעכב את הליך ההסגרה לארצות הברית של ההאקר הרוסי, אלכסיי בורקוב, בתמורה להשבתה. עורך דין המשפחה, בועז בן צור, אמר לאחר הפגישה כי הנסיבות לבקשה הן הומניטריות. "היא נקלעה לסיטואציה ומוצאת עצמה עם גזר דין שמוסכם על כולם שנועד להשיג תכליות זרות", הוסיף. "אנחנו מדברים כאן על הליך לא הוגן"


לדברי עו"ד בן צור, הסגרה לארה"ב היא רשות ולא חובה מבחינת הסמכות והאחריות של שר המשפטים. הוא הבהיר כי אם בקשת המשפחה לא תתקבל, היא תפנה לבית המשפט העליון, לשם "מיצוי כל ההליכים". על פי הערכות,  השר אוחנה צפוי לחתום בכל זאת על הליך ההסגרה.

לטענת המשפחה, הסגרתו של בורקוב תגרום לפגיעה אנושה בזכויותיה של יששכר כאזרחית ישראלית ונעשה בה שימוש ציני ואכזרי על ידי מידנה זרה. הם אומרים כי האינטרס להגן על זכויותיה גובר על שיתוף הפעולה עם ארצות הברית בענייני הסגרה.

יששכר נידונה על ידי בית המשפט הרוסי לשבע שנות מאסר וחצי בגין החזקת סמים. במהלך החודשים האחרונים, מאז מעצרה של יששכר, במשרד החוץ פנו גם באופן חריג לסגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב בניסיון לפתור את המשבר, אך גם לאחר פגישה שנערכה וגם לאחר משלוח איגרת דיפלומטית, התשובה שהתקבלה מידי הרשויות ברוסיה הייתה שלילית.

אתמול אמר השר אוחנה  על הפיכת בורוקוב לקלף מיקוח: "זה מסוכן לקבע את התפיסה הזאת שהיא איננה תפיסה רוסית רשמית כאילו גורלה של נעמה תלוי בגורלו. זאת איננה טענה רשמית. אמרתי לאמא של נעמה שאנחנו כממשלה צריכים לעשות הכל כדי להשיבה הביתה. אין ספק ומחלוקת שפסק הדין בעניינה הוא לא הגיוני, לא פרופורציונלי".

הפופולריים