גורם במשרד החוץ: מקווה שנעמה יששכר תשוב הביתה עד ביקור פוטין בינואר

גורם במשרד החוץ: מקווה שיששכר תשוב עד ינואר

בשיחה עם כאן חדשות הסביר הגורם כי אין באפשרות ישראל להתערב בהליך המשפטי וכי אינו יודע מתי יעלה הנושא על שולחנו של הנשיא הרוסי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

גורם במשרד החוץ התייחס היום (חמישי) בשיחה עם כאן חדשות לפרשת נעמה יששכר, שנידונה ברוסיה לשבע שנות מאסר וחצי בגין החזקת סמים: הגורם אמר בשיחה כי "אני מקווה שעד ביקורו של ולדימיר פוטין בישראל בינואר הקרוב הפרשה הזו תסתיים באופן חיובי ונעמה תשוב לחיק משפחתה".


לדברי הגורם, במשרד החוץ העבירו את הפניות הרשמיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין על מנת לקדם הליכי חנינה עבור יששכר, הכלואה ברוסיה מזה חצי שנה. במקביל, משפחתה של יששכר נערכת לערער על פסק הדין המחמיר שניתן לה. ייתכן שבלשכת הנשיאות בקרמלין ימתינו עד לקבלת גזר דין סופי, בטרם יכריעו בסוגיית החנינה.

לדברי הגורם, בישראל "לא יודעים לומר מתי הנושא יעלה על שולחנו של הנשיא, אך אנחנו רוצים לקוות שתיפול הכרעה לטובתה של נעמה". בשבוע הבא, לאחר קבלת אישור שופט, צפויה גם הקונסולית במוסקבה לבקר את יששכר בכלא.

במהלך החודשים האחרונים, מאז מעצרה של יששכר, במשרד החוץ פנו גם באופן חריג לסגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב בניסיון לפתור את המשבר, אך גם לאחר פגישה שנערכה וגם לאחר משלוח איגרת דיפלומטית, התשובה שהתקבלה מידי הרשויות ברוסיה הייתה שלילית.

גורם במשרד החוץ הדגיש כי לפני כל נסיעת אזרח ישראלי, עליו לבדוק את תיקו ובייחוד אם נמצאים בו קליעים, תרמילים, או מריחאונה - גם אם מדובר ברפואית. "אנחנו עושים הכל כדי להקל על ישראלים בניסיון לאפשר להם משפט צדק, אבל אנחנו לא יכולים להתערב בהליך המשפטי", אמר הגורם.

הפופולריים