"לאור ההתפתחויות": גנץ נפגש עם הרמטכ"ל כוכבי

"לאור ההתפתחויות": גנץ נפגש עם הרמטכ"ל כוכבי

לבקשת גנץ ובאישור נתניהו - יו"ר כחול לבן נפגש בקרייה עם הרמטכ"ל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ואביב כוכבי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דובר צה"ל הודיע היום (רביעי) כי יו"ר כחול לבן בני גנץ נפגש בקרייה עם הרמטכ"ל אביב כוכבי, "לאור האתגרים הביטחוניים וההתפתחויות האזוריות", כפי שנכתב בהודעה. הפגישה נערכת לאור בקשתו של גנץ ובאישור ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הרקע לפגישה הוא, בין היתר, התקיפה האיראנית נגד מתקני הנפט והחשש הישראלי מתגובה איראנית לעבר ישראל.

בתוך כך, נמשכים המאמצים לפתור את הפלונטר הפוליטי: עדיין לא ידוע מתי בדיוק יחזיר נתניהו לנשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה, אך במפלגת כחול לבן נערכים לכך שנתניהו יעשה זאת כבר השבוע. במסגרת היערכות זו, צוות המשא ומתן של המפלגה נפגש אתמול.


אתמול פורסם בכאן חדשות כי גורמים בליכוד טוענים שנתניהו מחכה להצהרה פומבית של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שלפיה הוא יתנגד להקמת ממשלת מרכז-שמאל, שתישען על קולות הרשימה המשותפת מבחוץ, לפני שיחזיר את המנדט לנשיא. בדפי המסרים שהועברו לשרי הליכוד ולחברי הכנסת של המפלגה הם התבקשו לקרוא לליברמן להשמיע את ההתחייבות הזאת. לטענת הגורמים במפלגה, ברגע שליברמן יצהיר את ההצהרה נתניהו יחזיר את המנדט לנשיא.

ליברמן עצמו תקף את הליכוד בחשבון הפייסבוק שלו: "את הליכוד לא מעניינים קווי יסוד או הקמת ממשלת אחדות, אלא אך ורק כיסא רה"מ וכיסאות השרים. רוצים לשבת איתנו למו"מ קואליציוני רציני, קודם שיפרקו את הגוש החרדי-משיחי ואז נדבר על הכול".

הפופולריים