גורם בקרמלין לכאן חדשות: רק האסיר יכול להגיש בקשת חנינה

גורם בקרמלין: רק האסיר עצמו יכול לבקש חנינה
במוסקווה התייחסו לבקשות החנינה לנעמה יששכר אותה שיגרו לפוטין ריבלין ונתניהו. עם זאת, על פי החוק הרוסי לנשיא סמכות להעניק חנינה מבלי שהוגשה בקשה רשמית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרמלין
צילום: צילום: AP

"על פי החוק הרוסי, בקשת חנינה רשמית יכולה להישלח רק על ידי האסיר עצמו", כך הגיבו בקרמלין בשיחה עם כאן חדשות בנוגע לבקשות החנינה לנעמה יששכר ששיגרו לנשיא רוסיה פוטין נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, יש לציין כי על פי החוק הרוסי, לנשיא יש אפשרות להעניק חנינה לאדם מסוים מבלי שהוא הגיש בקשה, כך שייתכן שהפניות של ריבלין ונתניהו כיוונו לאפשרות זו.

אמש התייחס לפרשה בראיון לכאן 11 שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב וקרא להימנע מאמירות רגשיות. לדבריו: " "אנחנו מבינים שבנושא של נעמה יששכר - רבים לא יכולים לעמוד מן הצד. אבל היא ביצעה משהו. לפי המערכת המשפטית שלנו היא ביצעה פשע, והחלטה נעשתה.

עם זאת הוסיף השגריר: "אבל בוא נראה מה יהיה בהמשך. היא צעירה שעשתה את מה שעשתה. המצב בעניינה לא נעים לאף אחד. אנחנו מודעים לבקשה שנשלחה לפוטין ונראה מה תהיה החלטתו".

אמש התייחסה אמה של נעמה יששכר בשיחה עם כתבתנו ורד פלמן לאפשרות של הענקת חנינה. לדבריה: "אמרתי לבת שלי שצריך לשים את האגו בצד ולהודות במה שצריך כדי לשוב הביתה".

הפופולריים