השגריר הרוסי על פרשת נעמה יששכר: "הכול פתוח"

השגריר הרוסי על פרשת נעמה יששכר: "הכול פתוח"
"המצאה עיתונאית", כך התבטא שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב בהתייחסו למשפטה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה, בריאיון לכאן חדשות, והוסיף כי הוא מעריך שהפרשה לא תשפיע על יחסי המדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום: מתוך המהדורה

שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב אמר הערב (שלישי) בריאיון בלעדי לכאן חדשות כי הוא מעריך שבטווח הרחוק עניין מאסרה של הצעירה הישראלית נעמה יששכר, והאסיר הרוסי אלכסיי בורקוב, לא ישפיע על יחסי שתי המדינות. "מדובר בהמצאה של התקשורת", אמר ויקטורוב על האפשרות שיתפתח משבר בין המדינות בעקבות הפרשה.

השגריר הדגיש כי כל נושא בין רוסיה לישראל יכול להיפתר באמצעות דיונים משפטיים ופוליטיים. "האינטרס הרוסי כרגע הוא שכל אזרח רוסי, כולל בורקוב, יחזור לרוסיה. אנחנו מנסים כבר מספר שנים לשכנע את הישראלים לקבל החלטה של להסגיר אותו אלינו. ונמשיך לפעול למענו", אמר ויקטורוב.

עוד אמר השגריר הרוסי כי הוא קורא לכל הישראלים להימנע מאמירות רגשיות: "אנחנו מבינים שבנושא של נעמה יששכר - רבים לא יכולים לעמוד מן הצד. אבל היא ביצעה משהו. לפי המערכת המשפטית שלנו היא ביצעה פשע, והחלטה נעשתה.

"אבל בוא נראה מה יהיה בהמשך. היא צעירה שעשתה את מה שעשתה. המצב בעניינה לא נעים לאף אחד. אנחנו מודעים לבקשה שנשלחה לפוטין ונראה מה תהיה החלטתו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר הערב לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקשת חנינה רשמית, בשמו ובשם נשיא המדינה ראובן ריבלין, לנעמה יששכר. ראש הממשלה גם מבקש בפנייתו לפוטין את החזרת הצעירה הכלואה ברוסיה לישראל. 


יפה יששכר, אמה של נעמה אשר ביקרה אותה בכלא ברוסיה, התייחסה מוקדם יותר היום למאמצים לשחרור בתה: "מאוד מקווה שהפנייה של ראש הממשלה, שר המשפםטים אמיר אוחנה והנשיא באמת תזיז משהו אצל הנשיא פוטין. אני יודעת שנעשים מגעים להוציא את נעמה מכאן, הובטח לי שיעשו הכול כדי שנעמה תלך הביתה".

הפופולריים