נתניהו העביר לפוטין בקשת חנינה רשמית לנעמה יששכר

נתניהו העביר לפוטין בקשת חנינה לנעמה יששכר
רה"מ פנה בשמו ובשם נשיא המדינה, וביקש את החזרת הצעירה הישראלית שכלואה ברוסיה לישראל. אמה של נעמה: "מקווה שזה יזיז משהו אצל פוטין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר הערב (שלישי) לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקשת חנינה רשמית, בשמו ובשם נשיא המדינה ראובן ריבלין, לצעירה הישראלית נעמה יששכר. ראש הממשלה גם מבקש בפנייתו לפוטין את החזרת הצעירה הכלואה ברוסיה לישראל. 

יפה יששכר, אמה של נעמה אשר ביקרה אותה בכלא ברוסיה, התייחסה מוקדם יותר היום למאמצים לשחרור בתה: "מאוד מקווה שהפנייה של ראש הממשלה, שר המשפםטים אמיר אוחנה והנשיא באמת תזיז משהו אצל הנשיא פוטין. אני יודעת שנעשים מגעים להוציא את נעמה מכאן, הובטח לי שיעשו הכול כדי שנעמה תלך הביתה".


עורך הדין אלכסנדר טייטס, המייצג את נעמה, אמר כי הדיון על הערעור על גזר הדין של נעמה, צפוי רק בעוד כמה שבועות: "נעמה ממשיכה לכפור באשמת הברחת הסמים, ולא תודה בכך. הסגרתו הצפויה של ההאקר הרוסי לארצות הברית צפויה להשפיע על מצבה, אך עדיין לא ברור כיצד"

מוקדם יותר היום גם השר יובל שטייניץ התייחס לכוונת נתניהו לפנות באופן רשמי לפוטין בנושא, ובריאיון לכאן רשת אמר: "אנו מקווים לטוב ולחזרה המהירה לביתה ומשפחתה. ראש הממשלה עושה מה שניתן לעשות. יש לקוות שהקשרים האישיים בין שני המנהיגים יועילו כפי שהם מסייעים לשמירה על חופש הפעולה של חיל האוויר נגד ההתבססות האיראנית בסוריה".

בתוך כך, ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, שהסגרתו לארצות הברית נקשרה למעצר נעמה יששכר ברוסיה, הועבר היום לאגף בהשגחה. זאת לצורך "הבטחת שלומו". כך נקבע בתום התייעצות בין נציגי משרדי הממשלה והשב"ס. בשב״ס מדגישים כי אין איום על ההאקר הרוסי, אך הצעד נעשה נוכח ההד התקשורתי הגדול סביב סיפורו. כמו כן, תנאיו לא הוחמרו.

משמעות המהלך היא שיש חשש לשלומו מתוך הבנה שהוא קלף מיקוח. עוד עולה מהודעת שב"ס כי הממשלה התערבה באופי הכליאה, כך שהיחס אל בורקוב הוא כאל "קלף מיקוח מדיני" ולא כעצור רגיל.

בורקוב המבוקש על ידי ארצות הברית בגין עבירות שונות אמר בראיון לכאן 11 בתחילת השבוע: "אם השלטונות של המדינות שלנו יגיעו להחלטה - אז אפשר לעשות חילופי אסירים כבר בשבועות הקרובים". בורקוב הוסיף: "רוסיה היא מדינה שוחרת שלום, אבל היא לא סנטה קלאוס. לפי רוסיה עברתי על מספר חוקים, ואני מוכן לחזור למדינה ולעמוד למשפט. אני חושב שרוסיה רוצה לראות אותי ברוסיה, כי רוסים לא נוטשים רוסים". 

הפופולריים