שטייניץ: נתניהו יפנה לפוטין בנושא נעמה יששכר

שטייניץ: נתניהו יפנה לפוטין בנושא נעמה יששכר

השר אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "יש לקוות שהקשרים בין המנהיגים יועילו". אחותה של נעמה הסביר שנעמה לא ידעה שהתיקים נמצאים בתיקה. לדבריה, אמה לא תעזוב את רוסיה בלי נעמה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו יעביר היום (שלישי) פנייה רשמית לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בעניינה של נעמה יששכר, הישראלית שנידונה למאסר ארוך ברוסיה לאחר שנמצאו בתיקה תשעה גרם של קנאביס. השר יובל שטייניץ אמר את הדברים בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, והוסיף: "אנו מקווים לטוב ולחזרה המהירה לביתה ומשפחתה. ראש הממשלה עושה מה שניתן לעשות. יש לקוות שהקשרים האישיים בין שני המנהיגים יועילו כפי שהם מסייעים לשמירה על חופש הפעולה של חיל האוויר נגד ההתבססות האיראנית בסוריה".

האזינו לריאיון עם יובל שטייניץ

השר זאב אלקין התייחס למאסרה של הישראלית ואמר בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "כל אחד שנוסע לרוסיה צריך לשאול את עצמו אם הוא רוצה למצוא עצמו במצב של נעמה יששכר". בנוגע להסגרתו לארצות הברית של ההאקר הרוסי המוחזק בישראל, הוסיף אלקין: "אין אפשרות לבטל את הסגרתו. בנוסף, בקשת ההסגרה הרוסית לא עומדת בשום אמת מידה משפטית". 

ליעד יששכר, אחותה של נעמה, אמרה בכאן רשת ב שאמה מיואשת לחלוטין אך היא לא תעזוב את רוסיה בלי בתה. בריאיון לאריה גולן טענה כי "נעמה באמת לא ידעה שהסמים בתיק שלה. בסופו של דבר היא הודתה בזה, אבל זה לא משהו שקרה בכוונה. היא לא הייתה עושה שטות כזאת אם היא הייתה מודעת לזה. זאת הייתה טעות שלה שהיא לא ניקתה את התיק".

האיזנו לריאיון עם ליעד יששכר

יששכר ציינה שמשפחתה לא פנתה לממשל האמריקני לעזרה בנושא, למרות שיש לנעמה אזרחות אמריקנית. "היינו מאוד אופטימיים שכן יתנו לה לצאת הביתה. בסוף היא קיבלה שבע שנים וחצי. זה היה שוק מוחלט. אני מקווה שמישהו יעזור לה לצאת. חייבים לעשות את זה".


ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו התייחסה גם היא לנושא בריאיון לכאן רשת ב, ואמרה שיושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן מעורב במאמצים לשחרורה. לדבריה, "יש מה להציע לרוסים בתמורה לנעמה. אם אביגדור ליברמן ידע להוציא אזרחים ישראלים מלוב, מאזרבייג'אן ומרוסיה אז כנראה שגם עכשיו זה ניתן". 


הפופולריים