המחאה ליד בית היועמ"ש: שלושה מפגינים נעצרו

המחאה ליד בית היועמ"ש: שלושה מפגינים נעצרו

המשטרה עצרה שלושה בני אדם לחקירה בחשד להפרות סדר ותקיפת שוטרים. אלפים משתתפים בהפגנת תמיכה בנתניהו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת תמיכה בנתניהו
צילום: -

המשטרה עצרה הערב (שבת) שלושה בני אדם בהפגנה נגד שחיתות שלטונית בכיכר גורן, ליד בית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה, בחשד להפרות סדר ותקיפת שוטרים. החשודים יובאו לחקירה. לטענת חלק מהמפגינים, הם רצו להניף את שלט גדול הנושא את המילים "crime minister", אך המשטרה לא איפשרה זאת, החרימה את השלט ולאחר מכן החלה מהומה. מולם הגיעו אלפי בני אדם להפגין תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו.


בשבוע שעבר הפגינו כ-500 פעילי ליכוד ליד בית היועץ במחאה על ההליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה. מנגד הפגינו 100 בני אדם בהפגנה הקבועה במקום וצעקו: "ביבי לכלא, ממשלה של שוחד". 

לפני כחודש וחצי הודיעה המשטרה על שינוי התנאים לקיום ההפגנות ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות תלונות של תושבים במקום. מפקד מחוז מרכז ניצב עמי אשד החליט שההפגנות יתקיימו בכיכר גורן בעיר ולא ברחובות ליד ביתו של מנדלבליט. כמו כן הוחלט להגביל את זמן ההפגנות, שיהיו מחצי שעה לאחר צאת השבת ועד 23:00.

בסוף אוגוסט פרסמה המשטרה כי חלה עלייה חדה בפעילות מטרידה, הפוגעת משמעותית בפרטיותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. הודעת המשטרה נמסרה בתגובה לעתירה שהגיש פעיל המחאות נגד היועץ, אורן סימון, על ההגבלות שהוטלו בהפגנות נגד מנדלבליט. הפעילות המתוארת כוללת מעקב, הצקות חוזרות ונשנות ליועץ בדרכו לבית הכנסת וצילום והפצה של סרטונים. 

 

הפופולריים