אמה של נעמה יששכר: "הרוסים רוצים משהו מישראל"

אמה של נעמה יששכר: "הרוסים רוצים משהו מישראל"

יפה יששכר, אמה של הישראלית שנגזרו עליה 7.5 שנות מאסר ברוסיה בגין הברחת 9 גרם של חשיש, אומרת כי היה מדובר ב"משפט ראווה". המשפחה מתכוונת לערער על העונש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

משפחתה של נעמה יששכר, הצעירה הישראלית שבית המשפט ברוסיה גזר עליה היום (שישי) 7.5 שנות מאסר בפועל בגין הברחת 9 גרם של חשיש, מתקשה לקבל את העונש הכבד של בתם. בריאיון לכאן חדשות אומרת אמה של נעמה, יפה יששכר, כי "זה היה משפט ראווה. הגיע התובע הראשי - התובע הראשי של מוסקווה הגיע בשביל נעמה? בשביל 9 גרם שהיו בבטן המטוס? הם רוצים משהו מישראל". כעת בכוונת המשפחה לערער על העונש בתוך 10 ימים.

גורמים רוסים רשמיים העלו בפני ישראל את הקשר בין הסגרתו לארצות הברית של ההאקר הרוסי סרגיי בורקוב העצור בישראל, למעצרה של יששכר. בת דודתה של יששכר מיטל לזר אמרה לכאן חדשות כי קרובי משפחתו של בורקוב פנו אליהם.

"הם פנו אלינו וביקשו שביחד נעשה איזשהו שיתוף פעולה", אמרה לזר. "אנחנו כמובן דחינו אותם. כי מה הקשר בין נעמה ומה שהיא הביאה - 9.2 גרם חשיש, ולא התכוונה בכלל להיכנס לרוסיה, לבין האקר רוסי שגנב מיליוני דולרים?".

הודעת לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקדם יותר היום בעניין הפרשה איששה את הדיווחים על הקשר בין מעצר יששכר להסגרת ההאקר הרוסי. "גורמי המשפט בישראל הבהירו חד משמעית שאין אפשרות למנוע את הסגרתו של סרגיי בורקוב, לאחר שבית המשפט העליון בישראל פסק שהוא בר הסגרה", נמסר מלשכת נתניהו.


עוד נמסר מטעם ראש הממשלה כי הוא "פעל באופן אישי בעניינה של נעמה יששכר בשבועות האחרונים. ראש הממשלה שוחח על כך עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בביקורו בסוצ'י לפני מספר שבועות, וחזר והעלה את הנושא בשיחתם הטלפונית השבוע". לאחר פרסום גזר הדין של יששכר, נמסר מלשכת נתניהו: "ראש הממשלה מעריך מאוד את הנכונות של הנשיא ולדימיר פוטין להקדיש זמן לנושא, ומקווה שהמאמץ יישא פרי בהמשך".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה לעונש של הצעירה הישראלית: "ישראל רואה בחומרה את פסק הדין שניתן היום ברוסיה. מדובר בענישה כבדה וחסרת פרופורציות". עורכי דינה של יששכר יערערו על גזר הדין בפני ערכאה משפטית גבוהה יותר בתוך עשרה ימים.


עוד נמסר ממשרד החוץ כי מדובר ב"צעירה ישראלית ללא עבר פלילי, אשר הייתה בטיסת מעבר בשדה התעופה במוסקווה, בדרכה לישראל. לצערנו, השלטונות הרוסיים לא נענו עד כה להפצרותנו לטפל במקרה בהלימה לנסיבות מעצרה".

הפופולריים