חשש בישראל מהחלטת טראמפ: "הנסיגה מסוריה - תמרור אזהרה"

חשש בישראל מהנסיגה האמריקנית: "תמרור אזהרה"

שר בקבינט לכאן חדשות: על הפלת המל"ט הוא לא הגיב, וגם לא על המתקפה האיראנית על סעודיה. גורם כורדי לכאן חדשות: "ארה"ב נטשה אותנו, זו בגידה. אנשים פוחדים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בבית הלבן, 4.10.19
צילום: אי-פי

החלטתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להסיג כוחות של הצבא האמריקני מצפון מזרח סוריה, מטריד בכירים מישראל, גם בדרג המדיני וגם במערכת הביטחון – כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. החשש הוא שהדבר מעיד על מדיניות של טראמפ שלאורך כל הדרך מסיר את ידיו מהמזרח התיכון.


שר בקבינט אמר לכאן חדשות כי מדובר בתמרור אזהרה לישראל – בעיקר בכל מה שקשור לנושא האיראני. על הפלת המל"ט הוא לא הגיב, וגם לא על המתקפה האיראנית על בת הברית סעודיה, אמר. אנחנו יודעים שטראמפ בדלן, אבל עכשיו הוא גם פאסיבי בתגובות של ארצות הברית, וגם נכנס לשנת בחירות, וזה מה שמוביל את הקו של ארצות הברית.

גורם כורדי הביע אף הוא בשיחה עם כאן חדשות אכזבה מטראמפ: "ארצות הברית נטשה את הכורדים, והפקירה אותם לצבא הטורקי - זאת בגידה מצד ארצות הברית. יש בלגן ואנשים פוחדים".


דובר הכוחות הכורדיים בצפון מזרח סוריה, מוסטפה באלי, אמר לכאן חדשות כי הופתעו מהמהלך. "הכוחות שלנו בכוננות, מחכים לטורקים שיגיעו. אנחנו מחויבים להגן על צפון סוריה ולהגן על הגבולות מפני הפלישה הזאת והכיבוש הזה". למרות זאת, באלי ציין כי הם עדיין נמצאים בקשר עם האמריקנים.

טראמפ עצמו שיגר הערב איום לעבר אנקרה: "אם טורקיה תעשה משהו שאני אחשוב שעובר את הגבול, אהרוס לחלוטין את הכלכלה שלה". קודם לכן הוא הגן על החלטתו ואמר כי הגיע הזמן שארצות הברית תצא מהמלחמות "המגוחכות והבלתי נגמרות". "נילחם רק היכן שנפיק תועלת ורק כדי לנצח", צייץ בטוויטר. 

הפופולריים