נתניהו ביקש שוב התחייבות של בלוק ה-55 שימליצו רק עליו

רה"מ ביקש התחייבות של בלוק ה-55 שימליצו עליו

נתניהו ביקש מראשי הסיעות שיחתמו על מסמך שלפיו הם יתמכו בו גם אחרי החזרת המנדט. ש"ס ויהדות התורה חתמו, ימינה עדיין לא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראשי מפלגות הימין מגיעים לפגישה עם נתניהו, 18.09.19
צילום: צילומים: פלאש 90, רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש הערב (חמישי) מראשי סיעות מפלגות הימין שיחתמו על מסמך שלפיו הם יתמכו בו לראשות הממשלה גם אחרי החזרת המנדט לנשיא, במסגרת 21 הימים שבהם המועמדים יצטרכו לאסוף 61 חתימות של ח"כים שיתמכו בהם. ש"ס ויהדות התורה חתמו על המסמך, בימינה טרם עשו זאת.

נתניהו כינס אתמול פגישה עם ראשי הסיעות. יו"ר ימינה איילת שקד אמרה לפני הפגישה: "בלוק הימין יצוק כמו בטון". הסיבה לפגישה - נתניהו רצה לקבל מראשי הסיעות גיבוי בהחלטה להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא.

בניגוד למהלכים הללו, בנאומים הרשמיים נתניהו ממשיך לדבר על ממשלת אחדות. בפתח טקס הצילום המסורתי של ראשי הסיעות בכנסת, כחלק מהשבעת הכנסת ה-22, קרא נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות, ואמר שזהו הפתרון היחיד: "אני קשוב לרחשי ליבם של אזרחי ישראל. אני אומר לכם, המדינה לא יכולה להרשות לעצמה עוד מערכת בחירות".


"לצערי המאמץ לאחדות עוד לא נשא פרי", אמר. "בימים האחרונים השקעתי מאמצים רבים כדי להקים ממשלה יציבה. שוחחתי היום עם ליברמן וזו היתה שיחה כנה ולא מתריסה. אמרתי לו שמוכרחים ללכת יחד ולהפסיק עם מדיניות הפסילות וההחרמות. כל מי שמקבל מדינה יהודית ודמוקרטית מקובל גם עלינו. הדבר הנכון והטוב לעשות זה להגיע לפתרון הזה". 

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, הגיב אחרי הנאום: "שמח על הצעת הנשיא ועל כל הצעה שתוביל לאחדות. אני כבר שנה בפוליטיקה ומדבר על אחדות. הציבור אמר את דברו – כחול לבן היא המפלגה הגדולה. יש לנו רעיונות מצוינים לאחדות. אם נתניהו יפנה את מקומו בתוך שעה יש ממשלת אחדות". 

הפופולריים