כחול לבן ביטלה את פגישת גנץ-נתניהו: "לא בשלו התנאים"

כחול לבן: בוטלה פגישת גנץ-נתניהו

כמו כן בוטלה הפגישה בין צוותי המו"מ שתוכננה מחר. הליכוד: לפיד מחבל בממשלת האחדות משום שאינו מכין להסכים לרוטציה בין נתניהו לגנץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, אבשלום שושני, פלאש 90

מפלגת כחול הודיעה הערב (שלישי) כי לא תתקיים מחר הפגישה המתוכננת בין יו"ר המפלגה בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו. כמו כן, לא תיערך הפגישה בין צוותי המו"מ של שתי המפלגות. בד בבד, נתניהו ייפגש מחר עם ראשי סיעות גוש הימין.


מכחול לבן נמסר: "עם צאת חג ראש השנה, שוחחו ראשי צוותי המו"מ מטעם סיעת כחול לבן וסיעת הליכוד, ד"ר יורם טורבוביץ והשר יריב לוין. סיעת כחול לבן הודיעה כי בשלב זה לא בשלו תנאי הסף לקיום מפגש יעיל נוסף של צוותי המו״מ, ולכן מחר יום רביעי לא יתקיים מפגש כזה. לפי העניין והצורך יתקיים מפגש בהמשך השבוע או בשבוע הבא. "עוד נמסר בשיחה, כי באופן טבעי בנסיבות אלה, אין מקום לקיים כעת מפגש בין שני ראשי המפלגות".

מהליכוד נמסר כי "נדהמו" מהחלטת כחול לבן לפוצץ את המו"מ ולבטל את הפגישות. כחול לבן החליטה להפסיק את המשא ומתן לאחדות וללכת לבחירות - הכל בגלל שיאיר לפיד מחבל בממשלת האחדות משום שאינו מוכן להסכים לרוטציה בין נתניהו לגנץ, אלא רק לרוטציה בינו לבין גנץ". עוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו שב וקורא לבני גנץ לגלות אחריות, למנוע בחירות ולהיפגש עמו מחר כמתוכנן".

מאוחר יותר אמרו גורמים בכחול לבן כי לא ביטלו את הפגישה, אלא דחו אותה. "מטרת הפגישות שנקבעו למחר הייתה להסיט את סדר היום מנושא השימוע למפגש נתניהו-גנץ, לא רצינו לסייע לו בספין התקשורתי הזה". בתגובה, נתניהו שב וקרא לגנץ "לנהוג באחריות" ולהיפגש עימו היום כמתוכנן, כדי למנוע בחירות.

הפופולריים