נתניהו שוחח עם גנץ וקבע איתו פגישה ביום רביעי

נתניהו שוחח עם גנץ וקבע איתו פגישה ביום רביעי

בתום הישיבה שארכה כשעתיים האשימו המפלגות אחת את השנייה בקשיים במו"מ. גורם בליכוד טען: "דנו בנושא מהות. גנץ בחו"ל ולא מתנהג כמי שרוצה לנהל מו"מ". מכחול לבן מסרו: "נתניהו מדרדר את ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: גילי יערי, יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר היום (ראשון) ליושב ראש כחול לבן בני גנץ, הנמצא בלונדון, והציע שהשניים יפגשו עם שובו של גנץ. השניים סיכמו שצוותי המשא ומתן ייפגשו ביום רביעי בבוקר ונתניהו וגנץ ייפגשו לפנות ערב. זאת לאחר הפגישה בין הצוותים מוקדם יותר היום שהסתיימה ללא התקדמות.

 

מכחול לבן נמסר כי "רק במשא ומתן ישיר בין כחול לבן לליכוד נוכל להגיע להסכמות שיביאו להקמת ממשלת אחדות ולהימנע ממערכת בחירות שלישית ומיותרת".

עם תום הפגישה היום המשיכו המפלגות בחילופי ההאשמות בעקבות הקשיים בהרכבת הממשלה. גורם בליכוד אמר כי הצוותים דנו בנושא מהות, אך "הם לא החזירו תשובה על מתווה הנשיא. גנץ בחו"ל וכך לא מתנהג מי שרוצה לנהל משא ומתן. כך נראה מי שרוצה בחירות". 

מנגד, מכחול לבן נמסר: "לצערנו בליכוד דבקים אך ורק ב'נתניהו תחילה'. במסגרת זו, בליכוד מתעקשים לדבוק בבלוק ה-55 ובהפרחת סיסמאות שכל מטרתן לצבור נקודות לקראת הבחירות הנוספות אליהן נתניהו מדרדר את ישראל. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה, יציבה וליברלית בראשות בני גנץ - אך ורק למען מטרה זו נמשיך ונפעל". 

בליכוד הגיבו בתום הפגישה: "העובדה שכחול לבן דוחים את האפשרות היחידה לממשלת אחדות, מוכיחה שהם קיבלו החלטה אסטרטגית לטרוק את הדלת לממשלת אחדות ולגרור את המדינה לבחירות. ראש הממשלה נתניהו יעשה מאמץ אחרון למיצוי האפשרות להקמת ממשלה בשלב זה, לפני החזרת המנדט לנשיא". 

ביום שישי דווח בתוכנית "השבוע" בכאן 11 שבכחול לבן רוצים לקבל את המנדט ברגע שבו יהיה ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיא חולשתו הציבורית והפוליטית – אחרי כישלון הרכבת ממשלה ואחרי שימוע.  גורם פוליטי בכיר טען שגוברת ההערכה שככל שיתקדמו השיחות הליכוד יאלץ לוותר על הגוש.


לפי הדיווח, במפלגה של בני גנץ וגם בכירים בליכוד מזהים כי הכיוון כרגע הוא בחירות נוספות. למרות זאת, ההערכה היא שבניגוד למה שאמר נשיא המדינה ראובן ריבלין, הוא יתן לגנץ את היכולת להקים ממשלה אם נתניהו ייכשל. 

הפופולריים