אבו מאזן באו"ם: אם הבקעה תסופח - כל ההסכמים יסתיימו

אבו מאזן: אם הבקעה תסופח - כל ההסכמים יסתיימו

יו"ר הרשות הפלסטינית איים במהלך נאומו בעצרת האו"ם כי הצעדים שעליהם הכריז רה"מ נתניהו יסלימו את העימות בין הצדדים. עוד הוסיף: "אם מדיניות ישראל במקומות הקדושים תימשך - תהיה מלחמת אחים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא הערב (חמישי) נאום תקיף בעצרת האו"ם, שבו הכריז כי אם ישראל תספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח כל ההסכמים בין הצדדים יהיו בטלים. לדברי אבו מאזן: "כל ההסכמים שנחתמו בינינו לבין ישראל יסתיימו אם ישראל תספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח".


התייחסות תקיפה נוספת השמיע אבו מאזן ביחס למצבם של המקומות הקדושים: "תהיה מלחמת דת אם ישראל תמשיך את מדיניותיה בירושלים ותמנע ממתפללים להתפלל".

אבו מאזן דיבר על השחיקה בעניין פתרון שתי המדינות והאשים בכך את המדיניות האמריקנית. לדבריו: "ארצות הברית גרמה לרבים לשאול את עצמם אם פתרון שתי המדינות עדיין תקף. באופן אישי אני אומר כי אני בעד פתרון שתי המדינות כי זהו הפתרון היחיד, אינני רוצה פתרון מדינה אחת, חצי מדינה או מדינת אפרטהייד. ידינו מושטות למ"מ. נתניהו ואני קיבלנו הזמנות רבות כדי לבוא לשולחן המו"מ, האחרונה היתה מרוסיה, אך נתניהו סירב לה".

בתגובה לנאום אבו מאזן, אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון: "יו״ר הרשות הפלסטינית מסרב להבין כי נאומים ממוחזרים בניו יורק לא יביאו לפתרונות ברמאללה. עבאס מעדיף להשקיע יותר מאמץ באו״ם נגד ישראל, מאשר במאבק נגד ההסתה והטרור היוצאים מהרשות תחת הנהגתו. התשואות שליוו את דבריו הנחרצים בעד תשלום משכורות למחבלים מעידות על המורשת אותה ישאיר אחריו".

הפופולריים