המו"מ לאחדות | לפיד: בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים

לפיד: גנץ יהיה רה"מ וביבי ילך לטפל בתיקיו

נשיא המדינה נפגש עם נתניהו וגנץ בפעם השנייה. בליכוד האשימו את יאיר לפיד כי הוא מסכל את המגעים להקמת ממשלת אחדות והאשימו שצוותי המו"מ נעדרו מהפגישה למרות שהוזמנו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ריבלין וגנץ בפגישתם השנייה בבית הנשיא, 25.09.19
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בסביבת נתניהו האשימו הערב (רביעי) כי יאיר לפיד פועל לסכל את המגעים להקמת ממשלת אחדות ואמרו: ״הוא עושה הכול כדי למנוע מגנץ להיות ראש ממשלה". גורמים בכחול לבן השיבו: "ספין של הליכוד שנועד להטיל את האשמה עלינו במקרה של הליכה לבחירות נוספות". יאיר לפיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים. הניסיונות השקופים של הליכוד לסכסך לא מרשימים אף אחד אצלנו".

בבית הנשיא נועדים בשעה זו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, עם הנשיא ריבלין. בליכוד האשימו את נציגי כחול לבן למשא ומתן שנמנעו מלהגיע לפגישה למרות שהוזמנו. זאת, לאחר שנציגי הליכוד, השרים אלקין ולוין הגיעו למפגש. בכחול לבן לעומת זאת, אמרו כי גנץ הוזמן לבד לפגישה. בית הנשיא אישר את דברי הליכוד ואמר כי בסיום הפגישה הקודמת סוכם שצוותי שני הצדדים יגיעו לפגישה היום.

בית הנשיא הודיע הערב כי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נערך להטיל את המנדט להרכבת הממשלה עוד הערב על אחד משני מהמועמדים - בנימין נתניהו או בני גנץ. ריבלין נפגש בשעה זו עם השניים בפעם השנייה בתוך 48 שעות, בניסיון לבדוק אם יצליחו להסכים על הליכה משותפת לממשלת אחדות ומי יעמוד בראשה ראשון.


לאחר סבב המפלגות אצל הנשיא יש רוב דחוק לנתניהו כש-55 חברי כנסת המליצו עליו להרכיב את הממשלה לעומת 54 חברי כנסת שהמליצו על גנץ. מוקדם יותר היום דווח כי נשיא המדינה מתכוון להטיל כבר הערב את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתוך כחול לבן יש ויכוח פנימי אם להמשיך במגעים מול הליכוד, גם לאחר שיוטל המנדט על נתניהו. אחדים במפלגה סבורים שצריך להמשיך בשיחות בכל מקרה, אך חלקים אחרים טוענים שברגע שנתניהו מוביל את המגעים עדיף שלא להמשיך את השיחות ולנתק מגע. טרם התקבלה החלטה בנושא.

הפופולריים