יהדות התורה תערער על הירידה במנדט ברגע האחרון

יהדות התורה תערער על הירידה במנדט ברגע האחרון

בסיעה שוקלים לערער לבימ"ש לעניינים מינהליים על תוצאות הבחירות הסופיות לאחר שירדה ל-7 מנדטים: "יש חסר בנתונים חשובים". את המנדט שירד ליהדות תורה קיבלה הליכוד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהדות התורה בפגישה עם ריבלין, ספטמבר 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סיעת יהדות התורה שוקלת לערער בפני בית משפט לעניינים מינהליים על השנוי בתוצאות הבחירות עם התיקון שנערך להן הלילה (רביעי) בוועדת הבחירות. זאת משום שהיא סבורה כי המנדט השמיני בתוצאות הלא-רשמיות, שירד ממנה לטובת הליכוד, מגיע לה. לטענת הסיעה, "ההחלטה התקבלה בסד זמנים קצר, פער הקולות היה מזערי ויש חסר בנתונים חשובים כדי לקבוע את תוצאות הבחירות".

כחיזוק לדבריהם, הביאו במפלגה את דברי יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, על ההחלטה בעניין הכללת הקלפיות שנכנסו ברגע האחרון: "הקלפיות המפורטות בהחלטתי זו הן הקלפיות שהובאו בפני עד המועד האחרון לעריכת הסידורים המינהליים". השופט מלצר הבהיר כי בשלב זה תם תפקידה של ועדת הבחירות המרכזית, אך הוסיף כי "ככל שיתגלו לאחר מכן טעויות שיש בהן כדי לשנות עוד את תוצאות הבחירות שיפורסמו, או שיתבררו חס וחלילה מעשים פליליים נוספים לכאורה – בדין יש פתרונות לכך".

נציג יהדות התורה בוועדת הבחירות המרכזית אמר הבוקר שלא יחתום על תוצאות הבחירות, לאור העובדה שלא קיבל הסברים איך קרה שיהדות התורה ירדה במנדט ברגע האחרון. השופט מלצר אמר בתגובה שהפער עמד בסופו של דבר על קולות ספורים. 

הפופולריים