ריבלין נערך לאפשרות שיטיל כבר הערב את הרכבת הממשלה על נתניהו

הרכבת הממשלה תוטל הערב על נתניהו?

הערב תתקיים פגישה משולשת בין נשיא המדינה לבנימין נתניהו ובני גנץ, אחריה יחליט הנשיא. ריבלין עם קבלת התוצאות הרשמיות: "יש צורך בעדכון חוק הבחירות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריבלין ונתניהו בבית הנשיא
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין מתכוון להטיל כבר הערב (רביעי) את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו - אלא אם ישתכנע מנתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ בפגישתם הערב שיש לדחות את הטלת ההרכבה לאחר ראש השנה.

שידור ישיר מהצגת תוצאות הבחירות הרשמיות

אישור תוצאות הבחירות לכנסת ה-22 בישיבה אחרונה של ועדת הבחירות המרכזית

"על אף לוח הזמנים הקצר והלחצים שהופעלו על ועדת הבחירות המרכזית מכיוונים שונים, הוועדה הצליחה לנהל מערכת בחירות תוך שהיא שומרת על טוהר הבחירות בצורה עניינית וללא פניות", אמר הנשיא עם קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות לידיו. את הזיופים בקלפיות הוא הגדיר כ"מקרים חריגים" בהם "הוועדה התערבה באופן המקצועי ביותר במטרה לוודא שכל הכללים נשמרו כראוי ועל פי החוק". לדבריו, "הדיון על שינוי הפיקוח על תהליך הבחירות לא היה בעתו בעיצומן של הבחירות, ובזמן של ליבוי יצרים - אבל יש צורך בעדכון חוק הבחירות בהתאם לצרכים בשטח ולתנאים שנוצרו, בין היתר, בשל התפתחות הטכנולוגיה. יש לתת את הדעת על המלצות הוועדה שמיניתי לבחינת החוק, ולבחון האם וכיצד יש לתקנו".

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אמר באירוע בכנסת שבו הוצגו התוצאות הרשמיות כי "הציבור הגיע להצביע והעלה את אחוז ההצבעה מהפעם הקודמת, וזאת למרות שאמרו שהציבור לא יגיע בגלל שעשו דה-ילגיטימציה לוועדה ולהליך הבחירות. הצלחנו להדוף את הדבר הזה".

ועדת הבחירות פרסמה הלילה תיקון לתוצאות הבחירות ולפיו לרשימת הליכוד נרשמו 32 מנדטים, מנדט יותר מכפי שפורסם – על חשבון יהדות התורה שתקבל רק 7 מנדטים. ח"כ קטי שטרית, על פי העדכון, תכנס גם היא לכנסת ה-22. נציג יהדות התורה בוועדת הבחירות המרכזית אמר שלא יחתום על תוצאות הבחירות לאור העובדה שלא קיבל הסברים איך קרה שיהדות התורה ירדה במנדט ברגע האחרון. השופט מלצר אמר בתגובה שהפער עמד בסופו של דבר על קולות בודדים.

אתמול פורסם כי גורמים בצוות המשא ומתן של הליכוד טוענים שגנץ לא פוסל ישיבה תחת ראש הממשלה נתניהו במסגרת רוטציה, אך גנץ הכחיש את הדברים. כחול לבן דרשו מצידן במסגרת המשא ומתן תחבורה ציבורית בשבת, נישואים אזרחיים, ביטול חוק המרכולים ואת אישור חוק הגיוס ומתווה הכותל.

הבוקר פורסם בב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי גורמים בכירים בצוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד אמרו שבמפלגה יהיו מוכנים על אחד משני ה"דגלים" שהניפו לפני הבחירות, אך לא על שניהם. דגל אחד של המפלגה הוא שלא ישבו תחת בנימין נתניהו, והשני הוא שלא ישיבו עם המפלגות החרדיות. כעת מוכנים בכחול לבן להתפשר על אחד מהשניים. כך שהאפשרויות העומדות בפניהם הן ישיבה תחת נתניהו אך בלי החרדים, או ישיבה עם החרדים בממשלת מרכז-שמאל-חרדים ללא נתניהו. בכחול לבן הכחישו את דברי הגורמים.

הפופולריים