בכירים בכחול לבן: נתניהו או חרדים, לא ביחד

בכירים בכחול לבן: נתניהו או חרדים, לא ביחד

גורמים בצוות המו"מ של כחול לבן אומרים כי הם מוכנים להתפשר על אחד משני ה"דגלים" שהניפו לפני הבחירות, אך לא על שניהם. על שבירת גוש ה-55 הם הודיעו כי לא יתפשרו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וגנץ אצל הנשיא ריבלין, 23.09.19
צילום: צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

גורמים בכירים בצוותי המשא ומתן מטעם כחול לבן והליכוד אומרים שבמפלגה יהיו מוכנים להתפשר על אחד משני ה"דגלים" שהניפו לפני הבחירות, אך לא על שניהם. כך פורסם הבוקר (רביעי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

דגל אחד של המפלגה הוא שלא ישבו תחת בנימין נתניהו, והשני הוא שלא ישיבו עם המפלגות החרדיות. כעת מוכנים בכחול לבן להתפשר על אחד מהשניים. כך שהאפשרויות העומדות בפניהם הן ישיבה תחת נתניהו אך בלי החרדים, או ישיבה עם החרדים בממשלת מרכז-שמאל-חרדים ללא נתניהו. בכחול לבן הכחישו את דברי הגורמים.


עוד אומרים בכחול לבן כי מבחינתם ניתן להמשיך בשיחות המשא ומתן, אך לטענתם לא תוקם בשום אופן ממשלת אחדות במידה וגוש ה-55, הבלוק שהקים נתניהו, יישאר כעובדה מוגמרת גם בסוף הדרך. זאת לצד הדרישות של כחול לבן ובהן: תחבורה ציבורית בשבת, נישואים אזרחיים, ביטול חוק המרכולים ואישור חוק הגיוס ומתווה הכותל.

אתמול פורסם כי גורמים בצוות המשא ומתן של הליכוד טוענים שהיו"ר בני גנץ לא פוסל ישיבה תחת ראש הממשלה נתניהו במסגרת רוטציה, אך גנץ הכחיש את הדברים. הערב יגיעו השניים לפגישה משולשת נוספת עם הנשיא ריבלין לצורך המשך המשא ומתן על ממשלת אחדות. 

ועדת הבחירות פרסמה הלילה תיקון לתוצאות הבחירות ולפיו לרשימת הליכוד נרשמו 32 מנדטים, מנדט יותר מכפי שפורסם – על חשבון יהדות התורה שתקבל רק 7 מנדטים. ח"כ קטי שטרית, על פי העדכון, תכנס גם היא לכנסת ה-22.

חבר הכנסת מוטי יוגב אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "התוצאות והעם קוראים לנו להקים ממשלת אחדות לאומית, ומהר. זה אומר שכל צד כולל אנחנו נצטרך לרסן את רצונותינו". מה שמצריך לדבריו, "הרבה סטטוס קווים ויותר אחריות ואחדות לאומית ולהתכנס תחת המשימות שכולנו שלמים איתן - משימות הביטחון והחברה".

האזינו לריאיון של ח"כ מוטי יוגב בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב

ח"כ פורר: "מצביעי הליכוד שמו פתק מחל ובפועל הצביעו ליצמן ודרעי"

יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר בירך באותה תוכנית על השיחות בין הצדדים ואמר כי "עם עדכון המנדטים שני הצדדים יחד מגיעים ל-65 מנדטים, ויכולים עוד היום להקים ממשלת אחדות של ליכוד-כחול לבן - ואח"כ לצרף שותפות אחרות". לדברי פורר, בישראל ביתנו "מבקשים דווקא שהיא תהיה ממשלה ליברלית רחבה שתוכל לקדם נושאים שחשובים לרוב אזרחי מדינת ישראל ולהכריע בנושאים שדורשים הכרעה היום, ואי אפשר יהיה להכריע בהם בממשלה שבה מגיע נתניהו עם גוש".

האזינו לריאיון של ח"כ עודד פורר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב

"מסתבר שמצביעי הליכוד אמנם שמו את הפתק מחל אבל בפועל כנראה הצביעו ליצמן ודרעי", אמר והוסיף: "ככל שהם יישארו בבלוק ברור שהכוונות שלו (נתניהו - ז"ק) הן לא כנות. הרי מה זה אומר שאתה בא בבלוק? זה אומר שאין אג'נדה לליכוד, האג'נדה של הליכוד היא גם האג'נדה של יהדות התורה. אנחנו נתעקש להחזיר לליכוד את הצד הליברלי".

הפופולריים