עודה בפנייה למגזר הערבי: אנחנו מול החלטה היסטורית - זקוקים לאמון יוצא דופן

עודה למגזר הערבי: אנו מול החלטה היסטורית

בסרטון בערבית אמר יו"ר הרשימה המשותפת בנושא ההמלצה על בני גנץ: "הפכנו ללשון המאזניים. בלי המשקל של האזרחים הערבים לא ניתן לנצח את נתניהו". יו"ר בל"ד לשעבר ג'מאל זחאלקה צייץ כי מפלגתו לא תומכת במהלך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימן עודה
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה פרסם הערב (שבת) סרטון, שבו הוא פונה לציבור ערביי ישראל ומתייחס לסוגיית ההמלצה בפני נשיא המדינה על המועמד שירכיב את הממשלה. בסרטון בשפה הערבית אומר עודה כי הרשימה המשותפת נמצאת ברגע היסטורי, וכי היא זקוקה לאמון יוצא דופן מהציבור. כל זאת על רקע הדיווחים כי בכוונת הרשימה להמליץ על יו"ר כחול לבן בני גנץ.


"אנחנו מול החלטה היסטורית סביב ההמלצה לנשיא המדינה - מי ירכיב את הממשלה", אומר עודה בסרטון שפרסם. "עד כה לא קיבלנו החלטה ואנחנו מקיימים ישיבות ושיח סביב הנושא. לפני מספר ימים קיבלנו אמון חסר תקדים. אבל ישנם דברים חלקיים הנוגעים לאמון, כמו למשל האמון הנוגע להיום, למחר ולימים הבאים. אני מבקש מכם שתיתנו בנו אמון יוצא דופן - לא מהיום למחר אלא מהיום לשבוע קדימה.

"אנחנו זקוקים לכל אמון בכדי לבצע משהו גדול לטובת בני עמנו, ואני יכול להגיד באופן מוחלט שמדובר גם במשהו היסטורי. הפכנו ללשון המאזניים. בלי המשקל של האזרחים הערבים לא ניתן לנצח את נתניהו. אבל בתמורה, האם ניתן יהיה לתמוך בגנץ בחינם? אין לנו בקשות הנוגעות לאנשים ולחיי היום יום? אין לנו את הדרישה המדינית, הכללית והבסיסית? כל העניינים האלה מוצעים. אני חוזר ואומר לכם - תנו לנו את האמון הזה בכדי שנגיש לכם גם הישג היסטורי וגם הישגים חשובים לטובת עמנו".


לצד דברי עודה, יו"ר בל"ד לשעבר ג'מאל זחאלקה צייץ בטוויטר כי המפלגה, שהיא חלק ממרכיביה של הרשימה המשותפת, לא תומכת בהמלצה על גנץ. "בל״ד מתנגדת להמלצה על גנץ בגלל: 1. עמדותיו הימניות 2. הוא רוצה ממשלת אחדות עם הליכוד 3. הוא לא מוכן להתחייב לביטול חוק הלאום וחוק קמיניץ", צייץ זחאלקה.

לפי הדיווחים מוקדם יותר היום, בפגישה שנערכה בין ראשי המפלגות המרכיבות את הרשימה סוכם כי מפלגת בל"ד לא תכשיל את המהלך, גם אם לא תתמוך בו פומבית. ברשימה המשותפת הכחישו כי כבר קיבלו החלטה לגבי ההמלצה על גנץ. ח"כ אחמד טיבי אמר: "היה דיון מעמיק ורציני. לא התקבלה החלטה. מחר ייפגשו ארבעת ראשי הרשימה המשותפת לישיבה מכרעת לפני הפגישה עם הנשיא". לצד זאת, אמר טיבי: "יש לנו דרישות לציבור הערבי מצד אחד, בנוסף להחלטה שלנו לעשות הכול כדי להפיל את נתניהו".

הפופולריים