הרשימה המשותפת החליטה להמליץ על גנץ להרכבת ממשלה

הרשימה המשותפת תמליץ על גנץ להרכבת ממשלה

ההחלטה התקבלה בישיבה בין ראשי המפלגות המרכיבות את הרשימה. סוכם כי מפלגת בל"ד לא תכשיל את המהלך, גם אם לא תתמוך בו פומבית. טיבי הכחיש את הדיווח: "מחר ניפגש לישיבה מכרעת. ההחלטה שלנו היא לעשות הכול כדי להפיל את נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימן עודה
צילום: צילום: פלאש 90

הרשימה המשותפת תמליץ לנשיא המדינה על יו"ר כחול לבן בני גנץ להרכבת ממשלה, כך הוחלט היום (שבת) בפגישה בין ראשי המפלגות המרכיבות הרשימה, ולאחר שגם נערכו פגישות עם נציגים מכחול לבן. סוכם כי מפלגת בל"ד לא תכשיל את המהלך, גם אם לא תתמוך בו פומבית.

ברשימה המשותפת הכחישו את הדיווח. ח"כ אחמד טיבי אמר: "היה דיון מעמיק ורציני. לא התקבלה החלטה. מחר ייפגשו ארבעת ראשי הרשימה המשותפת לישיבה מכרעת לפני הפגישה עם הנשיא. יש לנו דרישות לציבור הערבי מצד אחד, בנוסף להחלטה שלנו לעשות הכול כדי להפיל את נתניהו".

אתמול אמר טיבי בריאיון לכאן חדשות: "הכול פתוח, אנחנו רוצים להפיל את נתניהו". עוד אמר מספר 3 ברשימה המשותפת: "יש דעות שונות לגבי ההמלצה. יש ארבע מפלגות ואנחנו צריכים להכריע באופן דמוקרטי.  אני מעריך שזה נכון, ואני חושב שצריך לקחת את זה בחשבון. אבל אני יכול לומר לך שעד לרגע זה לא הייתה פניה רשמית אלינו כדי שנמליץ מכחול לבן".

באשר לאפשרות שיו"ר מפלגתו איימן עודה ימונה לתפקיד יו"ר האופוזיציה אמר טיבי: "אין מצב כזה בכנסת הבאה. לא ראש הרשימה הגדולה ביותר מקבל אוטומטית את התפקיד, אלא התקנון אומר שחבר כנסת כלשהו מאופוזיציה שמירב חברי הכנסת של האופוזיציה ממליצים עליו מתמנה. המפלגות הציוניות לא יתנו לחבר כנסת ערבי להיות יו"ר האופוזיציה. גם אני וגם איימן וגם כולנו מעדיפים למשל את ראשות ועדת הכספים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין יחל מחר, החל מהשעה 17:00, את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת. סדר הגעת נציגי הסיעות אל בית נשיא יהיה מן הגדולה לקטנה, כך שנציגי הרשימה המשותפת יגיעו כבר מחר אל ריבלין, מיד אחרי כחול לבן והליכוד.

הפופולריים