ליברמן: לא שוחחתי עם נתניהו וגנץ, נדע להסתדר באופוזיציה

ליברמן: לא שוחחתי עם גנץ, נסתדר גם באופוזיציה
יו"ר ישראל ביתנו הכחיש שיש סיכום בין מפלגתו לכחול לבן. הוא הבהיר שלא ישוחח עם מנהיגי המפלגות הגדולות לפני יום ראשון. לדבריו: "המפלגות החרדיות הן לא אוייב, אלא יריב פוליטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליברמן בשבתרבות בשוהם, 24.08.19
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הבהיר הבוקר (שישי) כי אין סיכום בין מפלגתו לכחול לבן. בפוסט בפייסבוק הבהיר: "סיכום מן הסוג הזה לא קיים. אנחנו יודעים להסתדר גם בקואליציה וגם באופוזיציה". כמו כן אמר ליברמן שלא שוחח עם בנימין נתניהו או בני גנץ, והוא לא מתכוון לעשות זאת עד אחרי ישיבת הסיעה שתיערך ביום ראשון. 


ליברמן התייחס ליחסיו עם המפלגות החרדיות וכתב: "בימים האחרונים אני שומע נימות חדשות מצד מנהיגי המפלגות החרדיות. אין יותר כינויים כגון עמלק והיטלר וקיימת קריאה להפסיק את שיח השנאה. אני מברך על כך מכל הלב. מבחינתנו, וכבר הבהרתי בעבר, המפלגות החרדיות הן לא אוייב, אלא יריב פוליטי". 

אתמול פורסם בכאן חדשות שיושב ראש כחול לבן בני גנץ הזמין בנימין נתניהו לכהן בשלב הראשון כשר בכיר בממשלתו, ובהמשך - לפי בכירים בכחול לבן - לכהן כראש ממשלה ברוטציה, אם הדבר יתאפשר לו משפטית. זאת כל עוד גנץ יהיה הראשון מבינהם שיכהן. מצידו, מעוניין לנהל משא ומתן על רוטציה עם גנץ.


כמו כן פורסם אתמול שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מאוכזב מנאומו של גנץ היום שבו קרא לממשלת אחדות רחבה, שכן הוא מעוניין בממשלה צרה. לדברי מקורביו, אם גנץ לא יתחייב לממשלה חילונית עד לשבוע הבא, ליברמן לא ימליץ עליו אצל הנשיא ריבלין. בינתיים, בכחול לבן מפעילים קמפיין בניסיון לקבע את עצמם בתודעה הציבורית כמנצחים בבחירות.

הפופולריים