מאיר כהן: אנחנו צריכים חרדים בממשלה

מאיר כהן: אנחנו צריכים חרדים בממשלה

הח"כ מכחול לבן לכאן רשת ב: "מי שחשב שאנחנו נגד חרדים – טעה". השר זאב אלקין, מנהל המשא ומתן מטעם גוש הימין: העם לא הכריע ולכן צריך להקים ממשלת אחדות רחבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר כהן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"מי שחושב שאנחנו נגד חרדים – טעה": כך אמר היום (חמישי) חבר הכנסת מאיר כהן מכחול לבן לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. "אנחנו רוצים ממשלה לאומית רחבה שישבו בה כמה שיותר מפלגות דמוקרטיות", אמר.

עוד הוסיף כהן כי מבחינת כחול לבן – אם החרדים מכבדים את הסטטוס קוו, הם יכולים להצטרף לקואליציה: "אני משוכנע שגם החרדים יוכלו להיות בממשלה. אנחנו צריכים אותם, הם אזרחי המדינה הזאת. זה לא כצעקתה".

השר זאב אלקין, חבר צוות המשא ומתן של הליכוד, אמר בתוכנית כי העם לא הכריע בבחירות ולכן יש צורך בממשלת אחדות: "העם לא הכריע בין גוש הימין לשמאל. במצב כזה, מה שנכון לעשות ומה שהציבור רוצה זה להקים ממשלת אחדות כמה שיותר רחבה". עוד אמר השר: "ברור שהמנהיג של הבלוק שלנו זה נתניהו. יבוא הבלוק של גנץ ויגיד מי המנהיג שלהם". עוד הוסיף השר כי הם מוכנים לשבת עם כל מפלגה שמכירה במדינת ישראל ובתוך כך הם גם לא פוסלים ישיבה עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

מוקדם יותר היום דחו בליכוד את דרישת כחול לבן שבני גנץ יהיה הראשון לשמש ראש ממשלה בממשלת אחדות ברוטציה. כך אמר חבר הכנסת מיקי זוהר לכאן רשת ב. לדברי זוהר, נתניהו ראש ממשלה מצוין ואין מקום להציבו שני ברוטציה משום שכלל לא ברור אם בעוד שנתיים ירצה להמשיך בתפקידו. מנגד, חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן הדגיש כי מפלגתו תעמוד על כך שאם תוקם ממשלת אחדות ברוטציה בני גנץ יהיה הראשון שיעמוד בראשה.

הפופולריים