הנשיא ריבלין יחל סבב התייעצויות עם הסיעות ביום ראשון

ריבלין יחל סבב התייעצויות עם הסיעות בראשון

סבב ההמלצות של המפלגות על מועמד לראשות הממשלה יימשך יומיים. נתניהו הגיב לסירוב גנץ להצעתו: "הופתעתי והתאכזבתי מכך שגנץ עדיין מסרב להיענות לקריאתי להיפגש, זה מה שהציבור מצפה מאיתנו". ליברמן: "להפסיק עם השטיקים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ, נתניהו וריבלין
צילום: צילום: אסתי דזיובוב, TPS

מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, הודיע היום (חמישי) לנציגי הסיעות כי נשיא המדינה יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת, ביום ראשון בשעות אחר הצוהריים. הנשיא ריבלין ימשיך לאחר מכן בשיחות עם ראש הממשלה נתניהו וגנץ.

נתניהו הגיב בשעות הצוהריים לסירובו של יו"ר כחול לבן בני גנץ להצעתו להקמת ממשלת אחדות בראשותו. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו טוויטר, כתב נתניהו: "הופתעתי והתאכזבתי מכך שנכון לעכשיו בני גנץ עדיין מסרב להיענות לקריאתי להיפגש. הנשיא קרא לאחדות, ובלי פגישה בין שני ראשי המפלגות הגדולות אי אפשר להקים ממשלת אחדות". לדברי רה"מ, "מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר - לא לבחירות חוזרות ובוודאי שלא לממשלה שנשענת על מפלגות אנטי-ציוניות. גנץ, הצעתי לפגישה בינינו בעינה עומדת. זה מה שהציבור מצפה מאיתנו".

קודם לכן אמר גנץ בפתח ישיבת סיעת כחול לבן כי הוא מעוניין להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותו. "כחול לבן ניצחה בבחירות והיא המפלגה הגדולה ביותר", אמר. "העם יצא והכריע הכרעה ברורה. העם בחר אחדות וביקש את ישראל לפני הכל". יו"ר כחול לבן אף תקף את המהלך של נתניהו להקמת בלוק חוסם של גוש הימין ואמר כי "כדי להקים ממשלת אחדות לא באים עם בלוקים פוליטיים וספינים אלא מתוך כנות ואחריות".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן קרא לנתניהו "להפסיק עם השטיקים" והוסיף: "בוא נשב אתה, גנץ ואנוכי ונקים ממשלה לאומית ליברלית רחבה". ביום ראשון תקיים ישראל ביתנו ישיבת סיעה כדי להחליט על מי המפלגה תמליץ אצל נשיא המדינה. כרגע ההחלטה היא שלא להמליץ על נתניהו, לאור בחירתו לצרף את החרדים לממשלה עתידית.

לדברי ליברמן, "נתניהו עובד במקביל בשני ערוצים. מצד אחד, הוא מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול"גוש ההלכה" שהקים אתמול, על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים. במידה ויכשל בהשגת הרוב הוא יפיל את האשמה להכשלת ממשלת האחדות על גנץ ועליי ויוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת". 

הפופולריים