גנץ מגיב לנתניהו: "אקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותי"

גנץ: "אקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותי"

בפתח ישיבת סיעת כחול לבן תקף גנץ את ראש הממשלה: "כדי להקים ממשלת אחדות לא באים עם בלוקים פוליטיים וספינים אלא מתוך אחריות ממלכתיות ורצינות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בישיבת סיעת כחול לבן - תל אביב- 19.9.2019
צילום:

יו"ר כחול לבן, בני גנץ מגיב לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחבור לממשלת אחדות רחבה. בפתח ישיבת סיעת כחול לבן אמר גנץ כי הוא מעוניין להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותו שתביא לידי ביטוי את רצון העם והבטחות כחול לבן לציבור.


"ראוי שכולנו נעמיד את טובת העם לפני כל שיקול אחר. לאחר מערכת בחירות שנכפתה העם יצא והכריע הכרעה ברורה. העם בחר אחדות וביקש את ישראל לפני הכול. כחול לבן ניצחה בבחירות והיא המפלגה הגדולה ביותר. לפי נתוני ועדת הבחירות קיבלנו 33 מנדטים ולנתניהו אין הגוש החוסם הפוליטי שאליו שאף ושבגינו גרר את כולנו לבחירות. אזרחי ישראל רצו באחדות אחרי בחירות הקודמות ורוצים היום. כדי להקים ממשלת אחדות לא  באים עם בלוקים פוליטיים וספינים אלא מתוך כנות ואחריות".

בתגובה לדברי גנץ מסר נתניהו: "הופתעתי והתאכזבתי מכך שנכון לעכשיו בני גנץ עדיין מסרב להיענות לקריאתי להיפגש. הנשיא קרא לאחדות, ובלי פגישה בין שני ראשי המפלגות הגדולות אי אפשר להקים ממשלת אחדות. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר - לא לבחירות חוזרות ובוודאי שלא לממשלה שנשענת על מפלגות אנטי-ציוניות. גנץ, הצעתי לפגישה בינינו בעינה עומדת. זה מה שהציבור מצפה מאיתנו". 

מספר שתיים ברשימה, ח"כ יאיר לפיד, אמר כי ״נתניהו מנסה לגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית. הוא לא מוכן לקבל את תוצאות הבחירות. בנאדם אחד מונע כרגע הקמת ממשלת אחדות ליברלית. אדם אחד. בין מה שטוב למדינה למה שטוב לאדם אחד, המדינה קודמת".

לפיד אמר כי  אם נתניהו יזוז הצידה, תוקם ממשלת אחדות. "ממשלה עם כל מי שמאמין שצריך פה נישואין אזרחיים, ביטול חוק המרכולים, תחבורה בשבת. בלי כתבי אישום ובלי שחיתות. ולאור מה שקורה עכשיו, ממשלה שתשנה את חוק הבחירות, כדי שאי אפשר יהיה לגרור אותנו לבחירות כל שלושה חודשים. זו המטרה של בלוק הסחטנים והקיצונים שהוא הקים אתמול. זו מטרת כל הספינים שהוא זרק לאוויר בשעות האחרונות. העם לא נתן בו אמון – הוא מנסה להחליף את העם. 

מספר שלוש ברשימה, ח"כ משה יעלון אמר כי כחול לבן היא מפלגת שלטון איתנה ערכית ולוחמת. "מי שרצו לשכנע את הציבור לחשוב אחרת קיבלו תשובה ניצחת בקלפי. גם לאחר הבחירות האלה ברור שנתניהו פועל משיקול אחד -הימלטותו מספסל הנאשמים. בגלל זה הקדים את הבחירות שהיו אמורות להתקיים בעוד חודשיים. בגלל זה נתניהו בחר לאחר בחירות אפריל, כשנכשל בהקמת קואליציה לפזר את הכנסת. שוב אזרחי ישראל שילמו מחיר כבד. גם עכשיו אחרי הבחירות בהן שוב נכשל נתניהו מעדיף להתבצר בבלפור ולא לאפשר ממשלת אחדות רחבה כי הוא רוצה לנהל את ענייניו הפליליים מכסא ראש הממשלה. ידידי במפלגות הדתיות, איתו זה לא ילך".

הפופולריים