ריבלין: "מברך את ראש הממשלה על קריאתו לאחדות"

ריבלין: "מברך את ראש הממשלה על קריאתו לאחדות"

הנשיא נאם בטקס הממלכתי לזכר שמעון פרס ואמר: "אעשה כל שביכולתי על מנת למנוע מערכת בחירות נוספת". נתניהו חזר על קריאתו: "ממשלת אחדות רחבה היא צו השעה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס האזכרה לשמעון פרס, ספטמבר 2019
צילום:

נשיא המדינה ראובן ריבלין נאם הבוקר (חמישי) בטקס האזכרה לנשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, במלאת שלוש שנים לפטירתו. הוא התייחס לקריאות לממשלת אחדות ובירך את ראש הממשלה נתניהו על פנייתו לבני גנץ בנושא ואמר: "אעשה כל שביכולתי על מנת למנוע מערכת בחירות נוספת".

נשיא המדינה ריבלין קרא בנאומו לממשלת אחדות ואמר: "גודל השעה מחייב אותנו להתכנס מהר ככל הניתן, מיד כשנבין את תמונת הקולות הסופית, על מנת לחתור להקמתה של ממשלה שתוכל לשוב ולשרת את מדינת ישראל ואת העם בישראל. המצב בו אנו שרויים כבר תקופה ארוכה, בו מכהנת ממשלת מעבר, פוגע פגיעה חמורה ביכולתה של הממשלה לפעול, ולשרת את אזרחי ישראל, וביכולתנו להתמודד עם האתגרים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים שלפתחנו.

"אני שומע היטב את הקולות הקוראים לכינונה של ממשלת אחדות ממשלה רחבה ויציבה. ואני מברך אותך ראש הממשלה על הצטרפותך הבוקר לקריאה זו. האחריות מוטלת לפתחכם, נבחרי הציבור, ובמיוחד על ראשי המפלגות הגדולות", הוסיף ריבלין. "אזרחי ישראל אמרו את דברם. הם יצאו להצביע. כשיגיעו אלי בשבוע הבא נציגי הסיעות, הם יצטרכו להסביר לי ולציבור, מה בכוונתם לעשות על מנת שנזכה לראות בכינונה של ממשלה בישראל, מהר ככל הניתן. אני מבחינתי אעשה כל שביכולתי על מנת למנוע מערכת בחירות נוספת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לגנץ להיפגש איתו ואמר בנאומו: "אני קורא לך להיפגש בהקדם על מנת ליצור ממשלת אחדות רחבה. אין סיבה שנצא לבחירות נוספות. ממשלת אחדות רחבה היא צו השעה". 

הפופולריים