נתניהו לגנץ: "בוא ניפגש, עלינו להקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום"

נתניהו לגנץ: יש להקים ממשלת אחדות רחבה היום
ראש הממשלה קרא ליו"ר כחול לבן להיפגש עמו בכל שעה: "העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה". הנשיא ריבלין ברך על דברי נתניהו בטקס האזכרה לשמעון פרס. ראשי מפלגות הימין חתמו על מסמך התחייבות לניהול מו״מ קואליציוני במשותף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו וראובן ריבלין באזכרה לנשיא פרס, הר הרצל, 19.9.2019
צילום:

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מברך היום (חמישי) על קריאתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקמת ממשלת אחדות רחבה ויציבה. בטקס האזכרה לנשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, אמר ריבלין: "גודל השעה מחייב אותנו להתכנס מהר ככל הניתן, מיד כשנבין את תמונת הקולות הסופית, כדי לחתור להקמתה של ממשלה שתוכל לשוב ולשרת את מדינת ישראל ואת העם בישראל".

ריבלין ציין כי המצב שבו מכהנת ממשלת מעבר פוגע פגיעה חמורה ביכולתה של הממשלה לפעול, ולשרת את אזרחי ישראל, וביכולת להתמודד עם האתגרים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים שלפתחנו. "אני שומע היטב את הקולות הקוראים לכינונה של ממשלת אחדות רחבה ויציבה ואני מברך אותך אדוני ראש הממשלה על הצטרפותך הבוקר לקריאה זו. האחריות מוטלת לפתחכם, נבחרי הציבור, ובמיוחד על ראשי המפלגות הגדולות. אזרחי ישראל אמרו את דברם. הם יצאו להצביע. אעשה כל שביכולתי על מנת למנוע מערכת בחירות נוספת, אך האחריות לכך, מוטלת עליכם, נבחרי הציבור, ובפרט על העומדים בראש שתי המפלגות הגדולות".


ראש הממשלה קרא הבוקר ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, להיפגש עמו ולהקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום. בד בבד פנתה לשכתו ללשכת בני גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים. "העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה. לכן אני קורא לך - בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות - אני נגד זה. צו השעה - ממשלת אחדות רחבה, עוד היום", אמר  נתניהו. בהודעה שפרסם אמר ראש הממשלה כי במהלך הבחירות קרא להקמת ממשלת ימין, אבל לצערו תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי. "העם לא הכריע בין שני הגושים. לכן אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם". הוא חזר על הדברים במהלך נאומו בטקס האזכרה לשמעון פרס בהר הרצל.

נתניהו הדגיש בהודעתו כי אתמול נפגש עם חברי מפלגות הימין וסיכם עמם להליכה כגוש אחד עם נציגות אחת משותפת למשא ומתן. היום מקיימים ראשי מפלגות הימין פגישה נוספת ביניהם ובה בפגישה משתתפים השרים אלקין ויריב מטעם הליכוד, הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ, איילת שקד, הרב יעקב ליצמן ואריאל אטיאס כנציג ש״ס. בפגישה אתמול סיכמו ראשי הסיעות על בלוק ימין אחד בהובלת נתניהו, גוש שיפעל להרכבת הממשלה הבאה. הוחלט להקים צוות משא ומתן משותף לכל סיעות בלוק הימין.

גנץ ונתניהו נפגשו הבוקר בהר הרצל דקות אחדות לפני תחילת טקס האזכרה. הם לחצו ידיים ביחד עם הנשיא ראובן ריבלין. בכחול לבן אמרו כי עד עתה לא התקבלה פניה לפגישה עם גנץ. "יו"ר כחול לבן בני גנץ יישמח להיפגש עם כל נציג של הממשל האמריקאי לכשתתקבל פניה כזו".

הפופולריים