האופנוענים של גנץ, הנכאים של מיקי זוהר וליברמן כוכב רוק: הלילה הבלתי נשכח של המפלגות

האופנוענים של גנץ וליברמן כוכב: ליל המפלגות

שמחה, עצב, זהירות, מחיאות כפיים - והרבה מאוד לחץ. ביקור מאחורי הקלעים במטות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, עמיר פרץ, אריה דרעי, בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש, נועם ריבקין פנטון, מרים אלסטר, תומר נויברג, פלאש 90

בכחול לבן התאמצו עד לרגע האחרון להביא בוחרים לקלפי. אבל אז, במטה הצבעוני, המדגמים לא אפשרו לנוכחים לשמוח יותר מדי. למודי ניסיון, הרביעייה שבה וביקשה מכולם סבלנות. גם האופנוענים שתכננו שיירת ניצחון עם גנץ ברחובות תל אביב ייאלצו לחכות. ואחרי כל הנאומים, המאבטחים, המצלמות וההתרגשות – ילד אחד קטן כבר מצא פתרון לשאלה איך להרכיב ממשלה.  

"אווירת נכאים", תיאר ח"כ מיקי זוהר את התחושה במטה הליכוד אחרי פרסום המדגמים, ששוב הראו שאין הכרעה בין גוש הימין לגוש השמאל. "המדינה יכולה להיכנס למצב של כאוס", הזהיר חבר מפלגה. "אני לא מבין איך מנהיג כמו נתניהו עומד מול ה-סליחה, עם כל הכבוד וההערכה לרמטכ"ל הזה – עומד מול הצנון הזה והוא מקבל 32 מול הדבר הזה. מי יציל את המצב?". חבריו הציעו: אולי עמיר פרץ.

מי זוכר שרק לפני חצי שנה ניבאו לו הסקרים קריסה פוליטית? כשבכחול לבן ובליכוד בעיקר נזהרו, אביגדור ליברמן הסתובב אתמול בלילה כמו כוכב רוק. ליברמן אדם מעשי, וכבר הציע לנשיא המדינה לארגן קבלת שבת משותפת עם גנץ ונתניהו. ואולי הוא עצמו רוצה להיות ראש הממשלה? "לא רוטציה ולא בטיח". פרקטי.

את החגיגות במטה ש"ס קשה היה לפספס: שירה, חיוכים והרבה שמחה. היו"ר אריה דרעי רשם את ההישג הגדול של המפלגה ביותר מאז פטירת הרב עובדיה יוסף, שמספר מצביעיה גדל בעשרות אלפים. גם ביהדות התורה, ששמרה על כוחה – שמונה מנדטים – היו בעיקר סיבות לשמוח. אבל החגיגות אולי מעט מוקדמות מדי, בהיעדר 61 לגוש הימין האידיאלי מבחינתן – ממשלת ימין-חרדים. 

כשהמפלגות האחרות שכרו אולמות עם במות ומקום למאות פעילים לחגיגות אחרי 22:00, בעבודה החליטו להסתגר והיו לחוצים במיוחד. שלוש שעות לסגירת הקלפיות, לרגע אחד, נשמעו מחיאות כפיים מסיבה בלתי צפויה. ביקור במטה שהוקם דווקא לצד מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב.   

הפופולריים