נתניהו סיכם עם ראשי מפלגות הימין על בלוק בהובלתו

נתניהו סיכם עם ראשי הימין על בלוק בהובלתו

בתום פגישת ראש הממשלה עם ראשי ימינה, ש"ס ויהדות התורה, הוחלט להקים צוות משא ומתן משותף לכל סיעות בלוק הימין שיפעל להרכבת ממשלה. נתניהו: "החלטנו פה אחד שאנחנו הולכים יחד למו"מ להקמת ממשלה בראשותי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת נתניהו עם ראשי סיעות הימין, 18.09.19
צילום:

ראש הממשלה בנימין נועד הערב (רביעי) עם ראשי מפלגות הימין - ימינה, ש"ס ויהדות התורה - בפגישה אותה יזם אתמול, עם היוודע תמונת מצב הגושים. ראשי הסיעות סיכמו על בלוק ימין אחד בהובלת נתניהו, גוש שיפעל להרכבת הממשלה הבאה. הוחלט להקים צוות משא ומתן משותף לכל סיעות בלוק הימין.

נתניהו התייחס לנושא בפתח ישיבת הליכוד ואמר כי "החלטנו פה אחד שאנחנו הולכים יחד למו"מ להקמת ממשלה בראשותי. לאחר שהקמנו את גוש מפלגות הימין קיימות שתי אפשרויות. ממשלה בראשותי או ממשלה מסוכנת שנשענת על המפלגות הערביות. בעת הזאת, יותר מאי פעם, אסור שתקום ממשלה שנשענת על המפלגות הערביות האנטי ציוניות. נעשה כל מאמץ כדי למנוע ממשלה מסוכנת כזו". 

בדיון הסגור של סיעת הליכוד הזהיר נתניהו את שרי המפלגות מבחירות נוספות, ודרש מהם להישאר במשמעת קמפיין. כמו כן, הבטיח להעביר חוק נורווגי כדי להכניס לכנסת את אלה שנפלטו בגלל איבוד המנדטים. בנוסף, ח"כ מיקי זוהר יהיה נציג הליכוד בוועדה המסדרת.
השר יריב לוין שיעמוד בראש צוות המשא ומתן אמר: "מי שיש לו חלומות לפרק את הליכוד - יכול לשכוח מזה. הליכוד זה לא מפלגת העבודה. מי שבאמת רוצה ממשלת אחדות - יכול להצטרף רק בנוסף לגוש הימין המאוחד שלנו".

מוקדם יותר דווח כאן חדשות כי נציגי סיעות הימין צפויים לדרוש מנתניהו התחייבות פומבית מראש לכלול אותם בקואליציה עתידית, גם אחרי שיקבל מנדט מהנשיא ריבלין להרכבת הממשלה. אחרת, לא ימליצו עליו לנשיא. עוד דווח כי נתניהו רצה שהגוש יסמיך אותו בלעדית לניהול משא ומתן להרכבת ממשלה.

ראשי הסיעות שהשתתפו בפגישה הם יעקב ליצמן ומשה גפני מיהדות התורה ונפתלי בנט, איילת שקד, השר בצלאל סמוטריץ' והשר הרב רפי פרץ מימינה. השר אריה דרעי מש"ס נפגש עם נתניהו מוקדם יותר הבוקר, מאחר ולא יכל להשתתף בפגישה בשל אזכרת השר לשעבר דוד אזולאי.

נפתלי בנט אמר עם הגעתו לפגישה, יחד עם יו"ר ימינה איילת שקד: "אנחנו עובדים כדי להקים ממשלה טובה לישראל". חבר הכנסת הרב משה גפני מיהדות התורה אמר עם כניסתו לפגישה כי הוא "לא יודע איך תהיה ממשלה". סגן השר יעקב ליצמן עקץ את יו"ר ישראל ביתנו, שלא נכח בפגישה ואמר: "לא יודע מי זה ליברמן. הוא שר?! מוכן לשבת איתו אם יניח תפילין וישמור שבת".

לפי תוצאות ההצבעה עם סיום ספירת 99% מהקולות בקלפיות האזרחיות, לכחול לבן יתרון של מנדט אחד על הליכוד, 32 לעומת 31. לרשימה המשותפת 13 מנדטים, לש"ס ולישראל ביתנו תשעה, ליהדות התורה שמונה, לימינה שבעה, לעבודה-גשר שישה ולמחנה הדמוקרטי חמישה מנדטים. לגוש השמאל 56 מושבים ולימין 55. הלילה תחל ספירת הקולות במעטפות הכפולות. יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר אמר לכאן חדשות כי האחוז שטרם נספר "מורכב בעיקר מהקלפיות שבהן התגלו בעיות כמו החשד לזיופים בירכא. עדיין אין החלטה אם לפסול אותן".

הפופולריים