ראשי מפלגות הימין לנתניהו: נמליץ עליך לנשיא - בתנאי שתתחייב להכניס אותנו לקואליציה

הימין לרה"מ: המלצה לנשיא - בתנאי שלא נינטש

ראש הממשלה נתניהו נועד עם ראשי מפלגות הימין שצפויים לדרוש ממנו התחייבות שלא לנטוש אותן לאחר קבלת המנדט מהנשיא לטובת קואליציה אחרת שלא תכלול אותן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראשי מפלגות הימין מגיעים לפגישה עם נתניהו, 18.09.19
צילום: צילומים: פלאש 90, רויטרס

ראש הממשלה בנימין נועד בשעה זו עם ראשי מפלגות הימין - ימינה, ש"ס ויהדות התורה - בפגישה אותה יזם אתמול, עם היוודע תמונת מצב הגושים. נציגי סיעות הימין צפויים לדרוש מנתניהו התחייבות פומבית מראש לכלול אותם בקואליציה עתידית, גם אחרי שיקבל מנדט מהנשיא ריבלין להרכבת הממשלה. אחרת, לא ימליצו עליו לנשיא. במטרה למנוע פיצולים, נתניהו פועל כדי לגבש את מפלגות הימין ל"גוש נתניהו" שיסמיך אותו בלעדית לניהול משא ומתן להרכבת ממשלה.

נפתלי בנט אמר עם הגעתו יחד עם יו"ר ימינה איילת שקד לפגישה: "אנחנו עובדים כדי להקים ממשלה טובה לישראל". חבר הכנסת הרב משה גפני מיהדות התורה אמר עם הגעתו לפגישה כי הוא "לא יודע איך תהיה ממשלה". ליצמן אמר בכניסתו לפגישה כי הוא מוכן לשבת עם ליברמן "אם הוא יניח תפילין וישמור שבת".

לפי תוצאות ההצבעה עם סיום ספירת הקלפיות האזרחיות, לכחול לבן יתרון של מנדט אחד על הליכוד, 32 לעומת 31. לרשימה המשותפת 13 מנדטים, לש"ס ולישראל ביתנו תשעה, ליהדות התורה שמונה, לימינה שבעה, לעבודה-גשר שישה ולמחנה הדמוקרטי חמישה מנדטים. לגוש השמאל 56 מושבים ולימין 55. הלילה תחל ספירת הקולות במעטפות הכפולות.

הפופולריים