ניצחון גדול לכחול לבן בת"א ובחיפה; הליכוד מובילה בי-ם: איך הצביעו ביישוב שלכם?

ניצחון לגנץ בת"א וחיפה; הליכוד מובילה בי-ם

המנצחות הגדולות בבירה הן המפלגות החרדיות, ליברמן נהנה מתמיכה רבה באשדוד, ובחולון ובראשון לציון היה קרב צמוד בין שתי המפלגות הגדולות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ, איילת שקד, אביגדור ליברמן
צילום: צילום: מרים אלסטר, נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בוועדת הבחירות המרכזית מתקרבים לסיום ספירת כלל הקולות ופרסומם הרשמי. עד כה נספרו כ-90% מהקולות, כשלכחול לבן יש יתרון קל על פני הליכוד. כפי שחזו אמש (שלישי) המדגמים, תמונת המצב בין הגושים מורכבת. כך גם עולה מנתוני ההצבעה ביישובים השונים ברחבי הארץ.


ירושלים - בבירה, שם הצביעו כ-63% מבעלי זכות הבחירה, המנצחים הגדולים הם החרדים. יהדות התורה היא המפלגה הגדולה ביותר עם כרבע מהקולות שנספרו, מעט אחריה נמצאת הליכוד עם כ-23%, וש"ס של אריה דרעי זכתה לכ-16% מהקולות. כחול לבן קיבלה פחות מ-12% מקולות הירושלמים.

תל אביב - כפי שהיה צפוי, כחול לבן זכתה לתמיכה רחבה בתל אביב וגברה בגדול על יתר המפלגות. כ-62% מבעלי זכות הבחירה בתל אביב הצביעו. מתוכם, כ-43% העניקו את קולם למפלגה של בני גנץ ויאיר לפיד. הרחק מאחור נמצאים הליכוד ובנימין נתניהו עם פחות מ-20%. 

חיפה - בחיפה שיעור ההצבעה היה נמוך משמעותית משיעור ההצבעה הארצי, ורק 58% מבעלי זכות הבחירה הצביעו. גם שם ידה של כחול לבן נמצאת על העליונה, עם כ-33%. הליכוד קיבלה 23.5%. אחרי שתי המפלגות הגדולות, הקולות בחיפה הלכו אל שתי המפלגות שמסתמנות כאלו שיכולות להכריע גורלות בדרך להרכבת הממשלה - ישראל ביתנו והרשימה המשותפת, עם 12% ו-9% בהתאמה.

חזקים בירושלים. ראשי מפלגת יהדות התורה (צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

באר שבע - כ-60% מבעלי זכות הבחירה בבירת הנגב יצאו להצביע, והעניקו את הניצחון בעיר לנתניהו, כשהליכוד מקבלת יותר מ-43% מהקולות. אחרי הליכוד נמצא כחול לבן, אך רק עם כ-19% מהקולות.

חולון - במאבק בין שתי המפלגות בחולון הליכוד מובילה עם 37% מהקולות. גנץ ולפיד קיבלו כ-30% מהקולות.

ראשון לציון - כאן הקרב היה צמוד במיוחד, וההפרש בין כחול לבן לליכוד הוא של כמה אלפי קולות. כחול לבן מובילה עם למעלה מ-36%, והליכוד מיד אחריה עם 34%. אחריהן ניתן למצוא את ישראל ביתנו עם 11%, והעבודה-גשר עם כ-5%.

נצרת - הרשימה המשותפת זכתה לתמיכה כמעט מוחלטת בנצרת, וקיבלה קרוב ל-92% מהקולות. כ-55% מבעלי זכות הבחירה בעיר הצביעו.


אשדוד - המפלגה המובילה באשדוד היא הליכוד עם כ-31% מהקולות, אך אפשר לומר שהמנצחת בעיר היא ישראל ביתנו. מפלגתו של ליברמן היא המפלגה השנייה בגודלה באשדוד עם קרוב ל-18%.

הפופולריים