גנץ: "נאחל לעם ישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה"

גנץ: "נאחל לעם ישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה"

על רקע ספירת 97% מהקולות, אמר יו"ר כחול לבן מחוץ לביתו: "נחכה לתוצאות האמת". יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר כי שוחח עם גנץ, ותקף את נתניהו: "תשמע אבו יאיר - להסתה יש מחיר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימן עודה ובני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

"נאחל לעם ישראל ממשלת אחדות טובה ורצויה", אמר הבוקר (רביעי) בני גנץ מחוץ לביתו בראש העין. יו"ר כחול לבן הוסיף: "נחכה לתוצאות האמת". אחרי ספירת 97% מהקולות, שטרם עברו בדיקה רשמית ומצביעים על שוויון בין הליכוד לכחול לבן, במערכת הפוליטית יש בעיקר סימני שאלה סביב האפשרויות להקמת ממשלה, ומי יהיה המועמד שירכיב אותה.


מי שחיזקה את כוחה במערכת הבחירות הזו היא הרשימה המשותפת. יו"ר המפלגה איימן עודה אמר הבוקר כי שוחח עם בני גנץ: "אשוחח איתו שוב בערב אחרי ישיבת מוסדות הרשימה המשותפת". עודה גם תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "תשמע אבו יאיר - להסתה יש מחיר".

ח"כ טיבי מהרשימה המשותפת אמר בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב: "גנץ לא ביקש שנמליץ עליו. המפלגה תדון בנושא בצורה אחראית ותעשה את הדבר הטוב ביותר לציבור הערבי ולאפשרות של להיות חלק מהשינוי".

האזינו לריאיון עם ח"כ טיבי בכאן רשת ב

ח"כ אלעזר שטרן מכחול לבן אמר לכאן רשת ב, על הסירוב של מפלגתו לשבת בממשלה עם בנימין נתניהו: "לא שינינו כלום. הוא יכול ללכת לרוטציה כראש ממשלה שני בתקווה שיצא זכאי".

עוד אמר שטרן: "אני מקווה שתקום ממשלת אחדות ושנתחיל לאחות את הקרעים שנוצרו בשנים האחרונות. הבסיס של ממשלת אחדות – כחול לבן, הליכוד, ישראל ביתנו וכל מפלגה שתתכנס תחת קווי היסוד תוכל להצטרף".

האזינו לריאיון עם ח"כ שטרן בכאן רשת ב

ח"כ מהליכוד מיקי זוהר גם התייחס הבוקר לתוצאות: "אנחנו דמוקרטים ואנחנו יודעים לקבל כל הכרעה של הבוחר. איך שלא תסתכלו על זה, יש מנצח אחד בלבד בבחירות וזה ליברמן, מגיע לו שאפו. ליברמן יכריע אם תקום ממשלה, איך היא תיראה ומה יהיה ההרכב שלה. אני מעודד מהעובדה שאין שום אפשרות להרכיב ממשלה שהליכוד לא חלק ממנה. אם נתניהו לא יעמוד בראשות הממשלה, הליכוד לא תצטרף".

עוד אמר זוהר: "אנחנו לא נלך לממשלת אחדות בלי החרדים ובלי ימינה". ח"כ מהליכוד אמר לכאן 11: "אם לא יימצאו הפשרות עם ליברמן - אנחנו נגיע לסיבוב שלישי".

ח"כ איציק כהן מש"ס אמר לכאן רשת ב: "הבוקר אין לי שום תובנה, שום מסקנה. גנץ מצא לנכון להרים טלפון לאיימן עודה ולא לדרעי. הוא הרים טלפון למפלגה אנטי ציונית וליהדות התורה וש"ס לא".

האזינו לריאיון עם ח"כ זוהר בכאן רשת ב

גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לתוצאות הבחירות מחוץ לביתו בנוקדים: "מנדט לפה או לשם לא ישנה את התמונה, יש רק ברירה אחת - ממשלת אחדות לאומית. "אני חושב שהתמונה ברורה מאוד אחרי ספירת הקולות. המסקנה ברורה – כל מה שאמרנו לאורך כל מערכת הבחירות מתממש. אנחנו נגיד שוב שלא נצטרף לשום אופציה אחרת חוץ ממשלה לאומית-ליברלית.


"לא נשב עם המפלגה הערבית - זה אבסורד. אז חבל לבזבז את הזמן ולנסות להתדיין. מאוד התאכזבתי מנאומו של בני גנץ, לא שמעתי דברים ברורים. לא נדון על שום אפשרות של להקים ממשלה בלי התחייבות ברורה מראש – כמו חוק גיוס בני ישיבות, לימודי ליב"ה וביטול סגירת המרכולים בשבת".

הפופולריים