גנץ בנאומו: "המגעים הפוליטיים החלו, אשוחח גם עם ליברמן"

גנץ בנאומו: "המגעים הפוליטיים החלו"
אחרי פרסום תוצאות המדגמים, יו"ר כחול לבן נאם בפני הפעילים שקיבלו אותו בקריאות: "הו הא מי זה בא? ראש הממשלה הבא". בנאומו אמר: "עמדנו במשימה, שוחחתי עם הורוביץ ופרץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ נואם בליל הבחירות 17.09.19
צילום: צילום: רויטרס

אחרי פרסום תוצאות מדגמי הבחירות, ארבעת ראשי מפלגת כחול לבן הגיעו הלילה (רביעי) לנאום על במת מטה המפלגה בתל אביב. "כמו שזה נראה - עמדנו במשימה", הכריז יושב הראש, בני גנץ. "כחול לבן הייתה ונשארה כוח גדול ומרכזי במרחב הפוליטי הישראלי וזה בזכותכם", אמר לפעילים שקיבלו אותו בקריאות "הו הא מי זה בא? ראש הממשלה הבא".


גנץ המשיך ואמר: "לפי התוצאות שבידינו כרגע, נראה שבפעם השנייה אזרחי ישראל נתנו בנו אמון. למעלה ממיליון ישראלים החליטו לומר לא להסתה ולפילוג, כן לאחדות. לא לשחיתות וכן לניקיון כפיים. לא לניסיונות להרס את הדמוקרטיה הישראלית, וכן שמירה על ממלכתיות ושמירה על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני מתחייב ביתר שאת שמבחינתי מתחיל הערב המסע לתיקון החברה הישראלית החברה הישראלית. היא פצועה והגיעה השעה לרפא אותה. נחפש ונמצא מרחבי הסכמה של אזרחי ישראל ונישא תפילה משותפת לשלומה של המדינה ולשלום כל אזרחיה. המגעים הפוליטיים התחילו הלילה, אני גם שוחחתי עם ניצן הורוביץ ועמיר פרץ, ואני מתכוון לדבר עם כולם".

גנץ: "הקיטוב והשיסוע מאחורינו"

יו"ר כחול לבן, שהבטיח במהלך הקמפיין שלא לשבת עם נתניהו, הבהיר: "החל מהלילה נפעל להקמתה של ממשלת אחדות רחבה שתבטא את רצון העם בצורה רחבה". אחרי שבימים האחרונים כוון קמפיין המפלגה נגד המגזר החרדי, אמר הלילה גנץ: "הקיטוב והשיסוע מאחורינו והאחדות והפיוס לפנינו. אני קורא מכאן גם ליריבי הפוליטיים מכל המחנות - הניחו את המחלוקות בצד ובואו נפעל יחד עבור חברה צודקת ושוויונית עבור כל אזרחיה".

לפניו עלה לנאום חבר הכנסת גבי אשכנזי שאמר כי "המשימה עוד לא הסתיימה, המון אנשים עוד פועלים בשטח לוודא שתוצאות האמת יגיעו לאן שצריך". הוא הודה לפעילי המפלגה והוסיף: "אנחנו למודי ניסיון, באנו להודות ונמתין עד שתגענה תוצאות האמת".

בכירי כחול לבן הערב, צילום: רויטרס

"תודה לרביעייה שקיבלה החלטה לא מזמן, רק לפני שבעה חודשים, להתגבש לרשימה שתהווה אלטרנטיבה שלטונית עם אמירה מאוד ברורה - צריך להחזיר את מדינת ישראל למסילה", אמר משה (בוגי) יעלון שעלה לנאום אחרי אשכנזי. "הפכנו כבר לקבוצה של 35 חברי כנסת לאור הבחירות האחרונות שחרשו את הארץ ממטולה עד אילת. אני רוצה להודות לאזרחי ישראל, שהצביעו פעם נוספת באופן שהציב אותנו כאלטרנטיבה שלטונית".


"אזרחי ישראל הוכיחו היום שהם טובים יותר מהפוליטיקאים שלהם", הכריז חבר הכנסת יאיר לפיד. לדבריו, "הקיצוניים נשארו מחוץ לכנסת או שהתכווצו, הפוליטיקה של השנאה והפחד נכשלה".


מוקדם יותר הבהיר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי יפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית, וקרא לנשיא ראובן ריבלין לזמן את גנץ ונתניהו לשיחה בלתי פורמלית כבר ביום שישי: "אין לנו זמן, צריך לעשות הכל במקביל".

הפופולריים