נתניהו בנאומו: "לא תהיה ממשלה שנשענת על מפלגות אנטי-ציוניות"

"לא תהיה ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות"

אחרי תוצאות המדגמים, ראש הממשלה נאם בפני פעילי המפלגה במטה בגני התערוכה: "נקים ממשלה ציונית חזקה שמאגדת רבים בעם - זה צו השעה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו במטה הליכוד, 18.09.19
צילום: צילום: רויטרס

אחרי פרסום תוצאות מדגמי הבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הלילה (רביעי) לנאום במטה מפלגת הליכוד בגני התערוכה בפני הפעילים שקיבלו אותו בקריאות "ביבי מלך ישראל" ו"לא רוצים אחדות". "באתי לכאן הערב עם רעייתי שרה כדי לומר לכם תודה, תודה מעומק ליבנו. אנחנו אוהבים אתכם, אנחנו מאמינים בכם", פתח נתניהו את דבריו. "עברנו כולנו מערכת בחירת קשה מאין כמוהה ואני רוצה להודות תחילה לשרות ולשרים של הליכוד, לחברי הכנסת של הליכוד. פעלנו כתף אל כתף, עמדנו יחד בלכידות במערכת הבחירות ונעמוד יחד מלוכדים במשימות שלפנינו למען הליכוד ולמען מדינת ישראל".


ראש הממשלה המשיך ואמר: "מערכת הבחירות הייתה קשה, זו לא מילה, אני רוצה להודות למטה הפנטסטי שלנו, מטה בלתי רגיל, וכולנו יחד, אנחנו עמדנו במערכה שהייתה כל כך מוטה על ידי תקשורת חד צדדית נגדנו, כל כך לא הוגנת. אבל זה לא הרתיע אותנו, זה לא עצר בנו, אנחנו פעלנו יחד והבנו השגים שלא ייאמנו מול חד-צדדיות כזו, ואני רוצה להודות לכם. אנחנו עדיין מחכים לתוצאות האמת".

לדבריו, "מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית. אנחנו עומדים בפני הזדמנויות כבירות ובפני אתגרים כבירים, אתגרים ביטחוניים ומדיניים, ובראשם האיום הקיומי הנשקף לישראל איראן וגרורותיה, ואנחנו נלחמים בהם ללא לאות וללא מורא. בשנים האחרונות הבאנו עוצמה ביטחונית, שגשוג כלכלי ופריחה מדינית שלא היה כדוגמתן בתולדות ישראל. אנחנו חייבים להבטיח שההישגים הללו שהשגנו יחד בעמל רב יישמרו גם בשנים הבאות. בזמן הקרוב תוצג תוכנית המאה של ידידי הנשיא טראמפ ואופן שבו יתנהל המו"מ מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת ישראל לדורות בעת הזאת למען כל המטרות הללו".

"לא תהיה ממשלה שנשנעת על מפלגות ערביות אנטי-ציוניות"

דקות אחרי הדיווח לפיו יו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, נתניהו תקף את האפשרות שהמפלגות הערביות יצטרפו לממשלה. "בזמן הקרוב תוצג תוכנית המאה של ידידי הנשיא טראמפ והאופן שבו יתנהל המשא ומתן מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת ישראל לדורות", אמר. "בעת הזאת ישראל זקוקה לממשלה חזקה, יציבה, ציונית. ממשלה שמחוייבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. לא תהיה ולא יכולה להיות ממשלה שנשענת על מפלגות ערביות אנטי-ציוניות. מפלגות ששוללות את עצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מפלגות שמאדירות ומהללות מחבלים צמאי דם שרוצחים את חיילינו אזרחנו וילדנו, זה לא עולה על הדעת".

באשר לבאות, אמר נתניהו: "בימים הקרובים אנחנו ניכנס למשא ומתן כדי להקים ממשלה ציונית חזקה וכדי למנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת - זהו צו השעה. ממשלה שמאגדת רבים רבים בעם ולא מדירה אף אחד שמאמין בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. בעזרת ה' נעשה ונצליח". מחר אחר הצוהריים מתכנן ראש הממשלה לכנס את כל ראשי סיעות גוש הימין.

מוקדם יותר הבהיר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי יפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית, וקרא לנשיא ראובן ריבלין לזמן את יו"ר כחול לבן בני גנץ ואת נתניהו לשיחה בלתי פורמלית כבר ביום שישי: "אין לנו זמן, צריך לעשות הכל במקביל".

בכירי הליכוד: על כחול לבן לכבד את בחירת חברי הליכוד בנתניהו

בתוך כך, בכירי הליכוד הודפים את האפשרות להליכה לממשלת אחדות עם ראש אחר למפלגה.

הפופולריים