נתניהו פנה לליצמן ובנט - סיכמו על שיתוף פעולה

נתניהו פנה לליצמן ובנט - סיכמו על שיתוף פעולה

רה"מ לא מבזבז זמן ופונה לשותפים פוטנציאליים • גנץ: צוות המו"מ הקואליציוני החל את עבודתו • הנשיא ריבלין: אפתח בהתייעצויות עם היוודע התוצאות • ימינה הודיעה על פיצול לימין החדש בראשות בנט והבית היהודי-האיחוד הלאומי בראשות פרץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד לפני תחילת זרימת תוצאות האמת, ולאחר שתוצאות מדגמי הטלוויזיה מצביעים על תוצאות צמודות מאוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר החל להסתכל קדימה: הערב (שלישי) הוא שוחח גם עם יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן וגם עם יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, וסיכם עמם על שיתוף פעולה להקמת ממשלה. יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע מצדו על הקמת צוות משא ומתן קואליציוני, שלדבריו "כבר החל לפעול".

יו״ר הצוות של כחול לבן יהיה ד״ר יורם טורבוביץ ולצידו שלום שלמה וכן יכהנו בצוות הוד בצר, הלל קוברינסקי וישראל בכר. כדוברת הצוות תשמש לי-אור אבנון. בנאומו של גנץ במטה כחול לבן הוא חזר על כך שיפעל להקמת ממשלת אחדות ואמר: "המגעים הפוליטיים התחילו הלילה, אני גם שוחחתי עם ניצן הורוביץ ועמיר פרץ, ואדבר עם ליברמן". לאחר מכן שוחח עם איימן עודה וקבע להיפגש. 

בימינה כבר הודיעו על התפלגות לשתי סיעות בכנסת: הבית היהודי-האיחוד הלאומי בראשות רפי פרץ והימין החדש בראשות נפתלי בנט. גורמים בכירים בימינה אומרים שלא ימליצו על נתניהו אצל הנשיא ללא חתימה על הסכם הקואליציוני טרם ההמלצה, מתוך חשש שנתניהו ילך במקום זאת לממשלת אחדות.

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי יכנס את הסיעות לסבב התייעצויות לאחר ש"יקבל את תמונת המצה המדויקת ביותר ובהקדם האפשרי, בתיאום עם יו"ר ועדת הבחירות". בהודעה מבית הנשיא נאמר: "מול עיניו של הנשיא יעמוד הצורך לכונן ממשלה בישראל מהר ככל הניתן ולממש את רצון העם, כפי שבא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות, לצד הצורך להימנע מבחירות שלישיות".

ח"כ עודד פורר, מספר 2 בישראל ביתנו הבהיר הערב בריאיון לכאן חדשות כי "נמליץ על מי שיקים ממשלת אחדות בלי חרדים". שר המשפטים אמיר אוחנה אמר במשדר כאן 11: "אני קיווינו שתהיה פה הכרעה. אך התרחיש הסביר התממש, שאנחנו לא מקבלים 61 בלי ליברמן".

אוחנה הבהיר כי "אפשרות אחת היא שתקום ממשלת אחדות, עם או בלי ליברמן. זה תרחיש קשה אבל יש תרחישים נוספים, יש את מפלגת העבודה, עמיר פרץ הוא פרגמטיסט. עוד מעט תונח תוכנית המאה ופרץ הוא איש מחנה השלום. אולי הוא יגיד שיש פה הזדמנות".

הפופולריים