הממשלה אישרה את הסדרת היישוב מבואות יריחו

הממשלה אישרה את הסדרת היישוב מבואות יריחו

אחרי שטען כי לא ניתן לאשר את המהלך, הסיר היועמ"ש מנדלבליט את התנגדותו. בהודעתו הדגיש כי לאור רכיב הדחיפות ניתן לאשר את המהלך, אך הוסיף כי קיימים עדיין קשיים משפטיים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה בבקעת הירדן 15.09.19
צילום: צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אמר היום (ראשון) במהלך ישיבת הממשלה כי ישקול מחדש את עמדתו בשאלה האם ניתן משפטית לאשר את הקמתו של היישוב החדש בבקעת הירדן, מבואות יריחו. לאחר דיון עם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת הוא הודיע כי הסיר את התנגדותו להסדרה והממשלה אישרה את המהלך פה אחד.

על פי הודעתו של מנדלבליט, במהלך הישיבה נעשתה הפסקה לצורך התייעצות עם נתניהו וראש המל"ל לגבי דחיפות קבלת ההחלטה. "במסגרת ההתייעצות, הוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה התפתחויות מדיניות מן היממה האחרונה, לצד הערכת ראש הממשלה וראש המל"ל שלפיה קיימת דחיפות בקבלת ההחלטה להקים את היישוב על ידי הממשלה בעת הזו", נאמר בהודעה. "בנסיבות אלו, ונוכח התקיימות רכיב הדחיפות המיוחדת, היועץ המשפטי לממשלה קבע כי על אף שקיימים קשיים משפטיים ניכרים נוכח הקרבה לבחירות, ניתן לקבל את ההחלטה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר מוקדם יותר בפתח ישיבת הממשלה, שנערכה בפעם הראשונה ביהודה ושומרון והתקיימה באנדרטת הבקעה, כי ישראל תחיל את ריבונותה בבקעת הירדן ובצפון ים המלח מיד עם הקמת הממשלה הבאה, וכי מינה צוות בראשות מנכ"ל משרדו לגיבוש מתווה להחלת הריבונות.

"בקעת הירדן היא קיר המגן מן המזרח, ומעניקה לישראל עומק אסטרטגי", הדגיש נתניהו. הוא הוסיף כי עוד נדבך בפעולות ישראל הוא החלת הריבונות של ישראל על כל היישובים ביהודה ושומרון, בגושים וגם לא בגושים. "הדברים האלה יעלו בתכנית המאה", אמר.

הפופולריים